بهره‌برداری از ۴۷۰ پروژه برق در کشور آغاز شد

بجنورد- ایرنا- بهره‌برداری از ۴۷۰ پروژه شرکت‌های توزیع نیروی برق کشور در نخستین پویش هر هفته الف-ب- ایران و با دستور وزیر نیرو در قالب ویدئو کنفرانس به میزبانی خراسان شمالی افتتاح شد.

به گزارش ایرنا، برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه ها که در هفت شرکت توزیع برق شامل مازندران، غرب مازندران، گلستان، گیلان، سمنان، خراسان رضوی و شمالی اجرا شده، حدود چهار هزار میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

این پروژه ها در خصوص تامین برق، اصلاح و بهینه سازی شبکه های روستایی و شهری، توسعه و بهبود روشنایی معابر، مدیریت مصرف، تعویض کنتور و ایجاد قدرت مانور و طرح های کاهش تلفات برق است.

در استان خراسان شمالی هم همزمان با این پویش طرح احداث ۶۰ کیلومتر شبکه توزیع،  نصب ۹۹ دستگاه پست هوایی و زمینی با هدف تامین برق متقاضیان و افزایش ظرفیت شبکه با حجم سرمایه گذاری ۱۷۷ میلیارد و ۳۸۶ میلیون ریال،  اصلاح و بهینه سازی ۵۰ کیلومتر شبکه توزیع،  تقویت ۱۰ دستگاه پست توزیع در راستای رشد و تاب‌آوری شبکه با اعتبار ۶۶ میلیارد و ۵۱۷ میلیارد ریال به بهره برداری رسید.

همچنین نصب و جایابی بهینه ۴۸ دستگاه تجهیزات قطع کننده هوشمند شبکه فشار متوسط برای افزایش قدرت مانور و اطمینان شبکه توزیع فشار با سرمایه گذاری ۵۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال و  نصب ۴۱ هزار دستگاه چراغ خیابانی LED  با صرف اعتبار۲۹۷میلیارد ریال نیز به منظور ارتقای کیفیت روشنایی معابر شهری به بهره برداری رسید.

 در پایان این پویش از خدمات شرکت توزیع برق این استان شمالشرق کشور به دلیل کسب رتبه برتر در ارزیابی عملکرد شاخص های کلیدی شرکت توزیع برق ایران نیز قدردانی شد.

شرکت برق خراسان شمالی ۳۵۳ هزار و ۶۹۸ مشترک دارد که ۸۴ درصد مشترکان در بخش خانگی و مابقی نیز در بخش خدمات، صنعت، کشاورزی و سایر مصارف هستند و ضریب نفوذ برق در این استان  ۹۹.۹ درصد است.

خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در روستاها سکونت دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =