۱۷ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۸:۲۰
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 84285349
۰ نفر

برچسب‌ها

سامانه بارشی شنبه هفته آینده وارد استان قزوین می‌شود

قزوین - ایرنا - کارشناس اداره کل هواشناسی قزوین گفت: سامانه بارشی شنبه شب هفته آینده وارد استان شده و سراسر منطقه را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

مریم بهروزی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: براساس نقشه‌های پیش یابی و تصاویر ماهواره‌ای، جو استان قزوین تا پنجشنبه هفته جاری پایدار بوده و انتظار بارش نیز نداریم.

وی ادامه داد: روزهای پنجشنبه و جمعه شب با گذر پیاپی امواج در سطح منطقه باعث افزایش ابر، بارش، رعد و برق و بارش های پراکنده‌ای خواهیم بود.

به گفته این کارشناس هواشناسی، از شنبه شب هفته آینده تا پایان روز یکشنبه سامانه بارشی وارد منطقه شده و تمام سطح استان را همراه با رعد و برق و وزش باد تحت تاثیر خود قرار می‌دهد که در خصوص نحوه فعالیت این سامانه طی روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

بهروزی ادامه داد: در شبانه روز گذشته آوج با ۳ و رازمیان در بخش رودبار الموت غربی و بویین زهرا با ۲۴ درجه سانتیگراد بالای صفر به ترتیب خنک‌ترین و گرمترین مناطق استان بودند و دمای هوای قزوین طی این مدت ۶ تا ۲۰ درجه سانتیگراد بالای صفر در نوسان بوده است.

وضعیت جوی استان قزوین را ۹ ایستگاه سینوپتیک خودکار، چهار ایستگاه اقلیم شناسی، ۲۹ ایستگاه باران سنجی مکانیکی و ۲ ایستگاه جاده‌ای خودکار گزارش می‌کنند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha