۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۴
کد خبرنگار: 2585
کد خبر: 84285215
۳ نفر

برچسب‌ها

مادورو: همسایه ما یتیم است

مادرید- ایرنا -روز دوشنبه همزمان با تشدید تدابیر کنترلی ونزوئلا در گذرگاه های مرزی با کلمبیا و برزیل پس از وخیم تر شدن شیوع کرونا در این دو کشور «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا از همسایه (کلمبیا) ای گفت که «یتیم است» و نه «خدمات سلامت» دارد، نه «دولت».

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس ، مادورو در سخنانی به شرایط شیوع کرونا در کلمبیا اشاره کرد و افزود که «متاسفانه، رسانه ها، حقایق را از ملت کلمبیا پنهان می‌ کنند.»

رییس جمهوری ونزوئلا تاکید کرد که «کشور همسایه (کلمبیا)، یتیم است، یک سرویس سلامت ندارد و دولتی نیز ندارد که این کشور را همراهی کند.»

مادورو یادآورشد که قرنطینه بسیار شدیدی که بر ونزوئلا اعمال می شود تا یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت زیرا برای دیدن نتایج، لازم است که تدابیر بسیار شدید اعمال شود .

مادورو  همچنین کارزار بین المللی برای «شیطانی جلوه دادن» تلاش های دولت ونزوئلا در مقابله با ویروس کرونا را محکوم کرد .

رییس جمهوری ونزوئلا ادامه داد که «آنها توانایی اذعان به هیچ پیشرفت، دستاورد و موفقیتی که ونزوئلا در مبارزه با این بیماری همه گیر داشته را ندارند».

ونزوئلا تاکنون در مجموع ۱۶۶ هزار و ۱۲۳ مورد ابتلا را تشخیص داده است. در همین حال، ونزوئلا در ۲۴ ساعت گذشته با رکورد یک هزار و ۷۹۴ مورد ابتلا روبه رو شد.

«دلسی رودریگز» معاون رئیس جمهوری ونزوئلا در این باره گفت که اکنون ۱۳ هزار و ۱۷۲ نفر از بیماری کرونا رنج می‌ برند و یک هزار و ۶۶۱ نفر نیز بر اثر آن، جان باخته اند.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =