استاندار: محدودیت فعالیت اصناف و مشاغل در ایلام اعمال می شود

ایلام - ایرنا - استاندار ایلام با توجه به قرمز شدن برخی از شهرستان های استان در خصوص گروه های شغلی گفت: در مناطق و شهرهای با وضعیت قرمز، مشاغل سطح ۲، سه و چهار و در شهرهای نارنجی سطح سه و چهار به مدت ۲ هفته تعطیل و در مناطق و شهرهای با وضعیت زرد محدودیت سطح شغلی چهار اعمال می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری ایلام، محمد نوذری شامگاه دوشنبه ضمن هشدار در خصوص شرایط بحرانی کرونا در استان خواستار آماده باش همه عوامل ستاد استانی کرونا و همراهی جدی مردم شد و اظهار داشت: امروز تمامی استان به شدت درگیر موج چهارم کرونا شده است و برای مهار این شرایط خطرناک نیازمند مشارکت و همراهی بیش از پیش مردم و مسوولان هستیم.

وی ضمن ابراز نگرانی شدید از وضعیت موجود خواستار نظارت بیشتر بر اجرای دستورالعمل ها شد و تاکید کرد: در این شرایط هر گونه تراکم جمعیتی به هر بهانه‌ای اعم از مراسمات شادی و عزا و صف کالا ممنوع است و مجموعه دستگاه های نظارتی و قرارگاه عملیاتی کرونا باید در راستای حفظ سلامت و جان مردم بدون ملاحظه و بی تعارف با نقض کنندگان مصوبات ستاد کرونا برخورد کنند.

رییس ستاد استانی کرونا با اشاره به قرمز شدن شهرستان های ایلام، ایوان و چرداول افزود: با توجه به قرمز و نارنجی شدن تمامی شهرستان های استان اوج علامت هشدار در استان است که همه باید نسبت به این وضعیت بسیار خطرناک احساس مسوولیت کنند.

نوذری در ادامه به دورکاری کارمندان در شرایط جدید اشاره کرد و گفت: بر این اساس فعالیت کارکنان اداری در مناطق قرمز با ۳۰ درصد ظرفیت، نارنجی ۵۰ درصد و در مناطق زرد نیز با ۷۰ درصد ظرفیت خواهد بود.

وی افزود: همچنین ادارات لازم است با افراد دارای بیماری های زمینه ای، افراد دارای علائم بیماری، افراد سالخورده، زنان باردار و یا دارای فرزند خردسال جهت دورکاری نهایت همکاری را داشته باشند.

استاندار ایلام در خصوص برگزاری جلسات در شرایط کرونایی نیز گفت: در این شرایط خطرناک تا آنجا که مقدور است ادارات از برگزاری جلسات خودداری کنند اما در صورت لزوم و بر اساس دستورالعمل‌ ستاد کرونا تعداد افراد در جلسات در مناطق زرد باید حداکثر ۳۰ نفر، نارنجی حداکثر ۲۰ و در شهرهای قرمز حداکثر از ۱۰ نفر بیشتر نباشد.

وی ادامه داد : بر اساس این دستورالعمل برای هر نفر باید حداقل چهار مترمربع فضا پیش بینی شود، در عین حال که منع برگزاری همایش ها و مامویت های غیر ضروری مورد تاکید قرار گرفته است.

وی در خصوص محدودیت های تردد خودروها نیز گفت: ورود پلاک‌های غیر بومی به شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع بوده و ورود به شهرهای قرمز یک میلیون و ورود به شهرهای نارنجی ۵۰۰ هزار تومان جریمه به همراه دارد.

نوذری در ادامه گفت: تمامی شهرهای استان مشمول محدودیت تردد شبانه از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد می‌شوند و تردد در این ساعت‌ها ۲۰۰ هزار تومان جریمه خواهد داشت.

رییس ستاد استانی مبارزه با کرونا تاکید کرد: همه موظف به رعایت دستورالعمل های فوق پیرامون دورکاری کارمندان، نحوه تشکیل جلسات و تعطیلی گروه های شغلی  محدودیت های تردد شبانه، بین استانی و شهری هستند و قصور در اجرای آنها پیگرد قانونی خواهد داشت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha