۴۵۵ نفر در خراسان شمالی برای عضویت درشورای اسلامی روستایی داوطلب شدند

بجنورد-ایرنا- دبیر ستاد انتخابات سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستای استان خراسان شمالی گفت : در نخستین روز از ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی ۴۵۵ نفر ثبت نام کردند.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خراسان شمالی، هادی رجایی نیا افزود : تاکنون ثبت نام ۳۷۶ نفر از داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی در این استان به تایید نهایی رسیده است.
وی اضافه کرد : ۳۶۰ نفر از داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی روستایی در استان خراسان شمالی را مردان و ۱۶ نفر از آنها را مردان تشکیل می دهند که ۱۰۹ نفر از این افراد حداقل یک دوره عضویت در شوراهای اسلامی روستاها را در کارنامه شان دارند.
وی خاطرنشان کرد:  بیشترین داوطلبان ثبت نام عضویت در شوراهای اسلامی روستایی در نخستین روز مربوط به شهرستان اسفراین با ۱۰۱ نفر بود و  در شهرستان های شیروان و بجنورد نیز به ترتیب ۶۳ و ۵۷ نفر نامنویسی کردند.
رجایی نیا تعداد داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی روستایی در شهرستان  مانه و سملقان 59 نفر ، رازوجرگلان 36 نفر ، فاروج 42 نفر، جاجرم 14 نفر و گرمه 4 نفر اعلام کرده است.
نامنویسی داوطلبان شوراهای اسلامی روستایی و عشایری صبح امروز ۱۶ فروردین ماه شروع و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.
براساس آمار رسمی بیش از ۷۰۰ روستای استان خراسان خراسان شمالی شورا دارند.
پیش از این نیز ثبت نام داوطلبان شوراهای اسلامی شهرهای استان خراسان شمالی نیز همزمان با سراسر کشور از ۲۰ تا ۲۶ اسفندماه انجام شد که ۷۰۱ داوطلب در ۲۴ شهر این استان ثبت نام کردند که ۸۱ نفرشان را زنان و مابقی مرد بودند.
انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستایی و عشایری همزمان با سیزدهمین دوره رئیس جمهوری،  میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و میاندوره ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان در روز جمعه ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =