۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۲۰:۳۷
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 84285154
۰ نفر

برچسب‌ها

یک فلسطینی پس از ۳۵ سال از ز ندان صهیونیست ها آزاد شد

تهران- ایرنا- رشدی ابومخ اسیر فلسطینی روز دوشنبه پس از ۳۵ سال از زندان رژیم صهیونیستی آزاد شد.

به گزارش رسانه های خبری، رژیم صهیونیستی رشدی ابومخ (۵۸ ساله) از اهالی شهر باقه غربی را در سال ۱۹۸۶ به همراه سه تن از دوستانش به نام های: ولید دقه، ابراهیم ابومخ و ابراهیم بیادسه بازداشت کردند.

رژیم اشغالگرقدس طی این سال ها با وجود امضای چند قرارداد تبادل اسرا که آخرین آن در سال ۲۰۱۴ انجام شد، از آزادی او و دوستانش خودداری کرد.

رشدی که در بین دوستانش به صالح شهرت داشت، ابتدا از سوی دادگاه رژیم صهیونیستی به حبس ابد محکوم شد اما بعدا حکم وی به ۳۵ سال زندان تغییر یافت.

با آزادی اسیر ابومخ، شمار اسرای قدیمی فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی به ۲۵ نفر رسیده است. ۱۱ نفر از این اسرا ساکن سرزمین‌های اشغالی ۱۹۴۸ هستند و قدیمی‌ترین آنان  کریم یونس و ماهر یونس هستند که از سال ۱۹۸۳ در اسارت بسر می برند.

سازمان امور اسرا و آزادگان فلسطینی در آخرین آمارهای خود به مناسبت ۱۷ آوریل ( ۲۹ فروردین) روز اسیر فلسطینی شمار فلسطینیان در بند زندان های رژیم صهیونیستی را ۶ هزار و ۵۰۰ نفر اعلام کرد که ۵۷ نفر از آنان زن و ۳۰۰ نفر کودک هستند و بیش از ۵۰۰ نفر از آنان نیز بدون محاکمه در زندان‌های رژیم صهیونیستی به سر می‌برند.

۱۳ نفر از اسرا نیز نماینده منتخب مردم در مجلس فلسطین هستند که از سوی نظامیان رژیم اشغالگر قدس بازداشت شده و همه این افراد در ۲۲ زندان در فلسطین اشغالی نگهداری می‌شوند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 6 =