پایان طرح آرامش بهاری و انتشار کتاب شعر دفاع مقدس در آستارا

آستارا - ایرنا - طرح آرمش بهاری بقعه امامزادگان آستارا با استقبال سه هزار و ۴۷۵ گردشگر پایان یافت و نخستین مجموعه شعر دفاع مقدس سروده یوسف هدایتی در این شهرستان منتشر شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستارا روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: طرح آرامش بهاری از اواخر اسفند ماه تا ۱۵ فروردین و در هفت غرفه معرفت، کودک، حجاب، محصولات فرهنگی، مشاوره خانواده، همه واقف باشیم و پاسخ به مسائل شرعی در حریم بقعه امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) این شهرستان اجرا شد.

جمشید مهدوی افزود:  ۳۵ هزار زائر از سراسر کشور به این بقعه شرفیاب شدند و ایستگاه سلامت و بهداشت نیز برای ویزیت رایگان گردشگران و زائران دایر شده بود و بین آنان ماسک و مایع ضدعفونی توزیع شد.

وی ادامه داد: در طرح آرامش بهاری، بین کودکان و نوجوانان مسابقات فرهنگی برگزار و جوایزی همچون دفترچه یاداشت، عکس شهدا، صلوات شمار، مداد، مداد رنگی و محصولات فرهنگی به شرکت کنندگان اهدا شد.

او ادامه داد: در تعطیلات نوروز امسال، ۲۵ خادم در بقعه امام زادگان فعالیت کردند و یک مُبلغ از قم و یک مُبلغ بومی به سئوالات شرعی پاسخ دادند و مراسم عقد ازدواج ۲ زوج در بقعه برگزار شد.

امامزادگان ابراهیم و قاسم (ع) از فرزندان امام موسی کاظم (ع) هستند و در سال ۲۵۳ هجری قمری در راه ترویج اسلام به شهادت رسیده اند و آستان مقدس آنها در هفت کیلومتری جاده آستارا به رشت واقع شده است.

چاپ کتاب شعر دفاع مقدس 

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا گفت: مجموعه شعر "زیرخاکی های عزیز درد استخوان گرفته اند" اثر یوسف هدایتی شامل ۵۰ قطعه شعر در قالب نو است و در ۹۷ صفحه توسط انتشارات رج منتشر شده است.

شاپور تشرینی افزود: این کتاب در موضوع ایثار و شهادت در هزار جلد با حمایت اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان به چاپ رسیده و به قیمت ۱۹۰ هزار ریال به فروش می رسد.

وی اظهار کرد: هدایتی متولد سال ۱۳۶۶ در آستارا و کارشناس ارشد زبان و ادبیات فارسی است و از اوایل دهه ۸۰ در حوزه شعر و رسانه فعالیت می کند و در حال حاضر خبرنگار آزاد خبرگزاری ایرنا در این شهرستان است.

بندر مرزی آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و مرز جمهوری آذربایجان واقع شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =