هزار و ۹۶۶ هنرکارت به هنرمندان خراسان رضوی اعطا شد

مشهد- ایرنا- مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از سال ۱۳۹۹ تاکنون هزار و ۹۶۶ هنرکارت به هنرمندان این استان که عضو صندوق اعتباری هنر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده‌اند، ‌ اعطا شده است.

جعفر مروارید عصر دوشنبه در نشست تکریم استاد امیرحسین صفرلی، پیشکسوت عکاسی و سینمای خراسان رضوی در مشهد با اشاره به تداوم این روند تا برخوردار شدن همه اعضا از هنرکارت، اظهار داشت: در قالب این تعداد هنرکارت، ۴۷ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال کمک بلاعوض به منظور جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا به هنرمندان تعلق گرفته است.

وی بیان کرد: در مجموع سه هزار و ۶۷۸ هنرمند از خراسان رضوی عضو صندوق اعتباری هنر هستند که اکثر آنان از خدمات بیمه ای این صندوق بهره مند شده اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با تقدیم هنرکارت به استاد امیرحسین صفرلی، از خدمات وی قدردانی کرد و گفت: فعالیت هایی که این هنرمند در حوزه فرهنگ رضوی و بارگاه منور امام رضا(ع) انجام داده است،  همیشه به یادگار می ماند.

به گزارش ایرنا،  امیرحسین صفرلی، متولد ۱۳۳۷ در مشهد است که فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد.  وی دانش‌آموخته مدرسه عالی سینما، وابسته به فرهنگ و هنر وقت است که از ابتدا به صورت تخصصی در رشته سینما و عکاسی مستند فعالیت کرد و از سال ۱۳۵۸ فعالیت آموزشی خود را آغاز نمود و تاکنون در امر تدریس مبانی هنر و فتوگرافی مشغول بوده است.

استاد صفرلی سابقه چهار دهه  مستندنگاری از بارگاه امام رضا(ع) را در کارنامه خود دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =