پنج هزار نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایری ثبت‌نام کردند

تهران - ایرنا - دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: بیش از پنج هزار نفر در انتخابات شوراهای اسلامی روستا و عشایری ثبت نام کردند.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سید اسماعیل موسوی در گفت وگویی درباره انتخابات ششمین دوره شورای های اسلامی روستا و عشایری گفت: داوطلبان ششمین دوره انتخابات شوراهای  اسلامی روستا و تیره های عشایری هفت روز فرصت ثبت نام دارند.

موسوی درباره روش های ثبت نام داوطلبان انتخابات شورای های اسلامی روستا و عشایری اظهار داشت: اپلیکیشن به آدرس entekhaba.moi.ir طراحی شده است داوطلبان می توانند با دانلود کردن این نرم افزار از این طریق ثبت نام کنند و یا به دفاتر پیش خوان و بخشداری ها مراجعه و ثبت نام کنند.

وی خاطر نشان کرد: هر کدام از ثبت نام کنندگان را از چهار مرجع استعلام می کنیم هیات های اجرایی ابتدا بررسی مقدماتی می کنند اگر فردی مظنون باشد یعنی شناخت کافی در هیات های اجرایی نسبت به آن شخص وجود نداشته باشد باید از چهار مرجع وزارت اطلاعات، دادگستری، نیروی انتظامی و سازمان ثبت احوال کشور استعلام می شود.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: به محض ثبت نام داوطلب در انتخابات مدارک و هویت وی از مراجع چهارگانه به صورت آنلاین دریافت می شود.

موسوی تصریح کرد: اگر داوطلبی رد صلاحیت شد می تواند به هیات نظارت استان  شکایت کند و اگر آن جا هم به نتیجه نرسد می تواند به هیات مرکزی نظارت در مجلس شورای اسلامی مراجعه کند و درخواست تجدید نظر کند.

وی درباره ثبت نام انتخابات ریاست جمهوری نیز گفت: ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری از ۲۱ اردیبهشت ماه به مدت پنج روز انجام می شود ثبت داوطلبان ریاست جمهوری نسبت به سایر انتخابات متفاوت است.

سخنگوی ستاد انتخابات کشور افزود: تنها ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری در وزارت کشور صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =