۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۸:۵۶
کد خبرنگار: 3134
کد خبر: 84285086
۰ نفر

برچسب‌ها

پرونده‌های سایبری استان سمنان ۳۰ درصد کاهش یافت

سمنان- ایرنا- رئیس پلیس فتا استان سمنان از کاهش ۳۰ درصدی پرونده‌های سایبری در سال ۹۹ خبر داد و گفت: آگاه‌سازی‌های عمومی، اقدامات پیشگیرانه و کشف پرونده‌های ورودی در کمترین زمان ممکن دلیل کاهش پرونده‌های سایبری بود.

به گزارش ایرنا، سرهنگ حسین صادقی عصر دوشنبه به رسانه‌ها ابراز داشت: ۹۶ درصد پرونده‌های ورودی به پلیس فتا استان سمنان در سال ۹۹ کشف شد.

وی افزود: در سال ۹۹ با تحلیل آماری پرونده‌های ورودی ، بیشترین فراوانی جرایم مربوط به کلاهبرداری اینترنتی از افراد بود که بیش از ۴۴ درصد از کل پرونده‌های استان سمنان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: کلاهبرداری اینترنتی، برداشت غیرمجاز از حساب کاربران و هتک حیثیت در سال ۹۹ بیشترین جرایم سایبری استان بود که در خیلی از موارد ضعف سوادرسانه‌ای، سهل‌انگاری و اعتماد نابجا باعث سرقت اطلاعات بانکی کاربران شد.

صادقی فعال کردن رمز دوم یکبار مصرف(otp) را بهترین راه مقابله با کلاهبرداران سایبری دانست و بیان کرد: به دلیل امنیت بالا، احتمال افشای رمزهای یکبار مصرف وجود ندارد.

سرهنگ صادقی غفلت و سهل‌انگاری کابران را مهمترین عامل ایجاد جرم سایبری دانست و بیان کرد: غفلت، سهل‌انگاری و عدم رعایت نکات امنیتی کاربران در فضای مجازی به خصوص شبکه‌های اجتماعی می‌تواند زمینه‌ساز دسترسی غیرمجاز به حساب‌های کاربری شهروندان شود و در همین راستا پرونده‌هایی در پلیس فتا موجود است.

رئیس پلیس فتا استان سمنان بیان کرد: پلیس فتا به‌ صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی به شهروندان است و کاربران می‌توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری و همچنین استفاده از سایت پلیس فتا به آدرس "www.Cyberpolice.ir" بخش مرکز فوریت‌های سایبری، لینک ثبت گزارش‌های مردمی و یا شماره تلفن ۲۱۸۲۴۳۷۶  بیان کنند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =