افزایش محدودیت‌های کرونایی در شیراز

۱۶ فروردین ۱۴۰۰، ۱۹:۱۰
کد خبر: 84285084
افزایش محدودیت‌های کرونایی در شیراز

شیراز-ایرنا-جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شیراز با اشاره به تغییر وضعیت رنگ بندی این شهرستان به قرمز گفت: با اوج گیری جدی موج چهارم بیماری کرونا تا اوایل اردیبهشت ماه در شیراز روبرو هستیم که براین اساس محدودیت‌های کرونایی در این شهرستان افزایش می‌یابد.

 عبدالرسول حقیقی روز دوشنبه در اولین جلسه فوق العاده ستاد کرونا شهرستان شیراز در سال ۱۴۰۰ بیان کرد: بر اساس آمار کارشناسان، با نسخه های جدید این بیماری و سرعت شیوع بالاتر مواجه هستیم و با توجه به شرایط موجود، وضعیت بیماری روزانه در حال تغییر است و دستورالعمل های ابلاغی باید به نحوی اجرا شود تا با حداقل تلفات از موج خطرناک پیش رو عبور کنیم.

معاون برنامه ریزی و توسعه فرمانداری شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ظرفیت پذیرش مراکز جامع بیماران کرونایی در این شهرستان در حال افزایش است، افزود: الزام به رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله گذاری های اجتماعی، استفاده از ماسک و جلوگیری از تردد و دورهمی های غیر ضروری، همچنان به عنوان تنها راهکارهای پیشگیری و کنترل این بیماری است.

این مقام مسئول با اشاره به افزایش نرخ مراجعات به مراکز درمانی و مصرف کیت های تست سریع کرونا، ابراز کرد: فاصله پیک های سوم و چهارم کرونا و شروع واکسیناسیون افراد پر خطر از جمله دلایل عادی انگاری مردم نسبت به شرایط کرونایی بود که باعث وخامت شیوع کرونا شده است.

تنها مشاغل گروه یک مجاز به فعالیت هستند

حقیقی ضمن اشاره به آخرین اصلاحیه دستورالعمل ستاد ملی کرونا، از فعالیت مشاغل گروه یک در شهرهای با وضعیت قرمز خبر داد و افزود: از امروز رستوران ها و مراکز تهیه غذا، صرفا به صورت بیرون بر مجاز به ارائه خدمات هستد.

جانشین ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با تاکید بر اینکه ادامه کار مشاغل مجاز گروه یک، تحت نظارت اداره صمت و مرکز بهداشت شهرستان شیراز انجام می گیرد، اضافه کرد: تمامی برنامه های این ستاد در چهارچوب طرح مدیریت هوشمند محدودیت ها انجام می شود.

نظارت بر عملکرد اصناف و ادارات شیراز تشدید می شود

حقیقی نظارت اتحادیه های صنفی بر حسن اجرای دستور العمل ها را ضروری دانست و افزود: در صورت عدم همکاری اتحادیه های صنفی، متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

معاون فرماندار شهرستان شیراز، اطلاع رسانی ستاد مدیریت کرونا را به منزله اخطار به تمامی مشاغل غیر ضرور برشمرد و خاطرنشان کرد: اکیپ های گشت مشترک ستاد کرونای شهرستان شیراز در صورت مشاهده فعالیت مشاغل گروه های ۲، ۳ و ۴ راسا می توانند تا خروج شهرستان از وضعیت قرمز، نسبت به پلمپ واحد های متخلف به مدت ۱۵ روز اقدام کنند.

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونای شهرستان شیراز با اشاره به اینکه حضور کارکنان مراکز دولتی در محل کار تا دو سوم افراد کاهش یافته و به صورت دور کاری انجام خواهد شد، اعلام کرد: مدیران دستگاههای اجرایی و ادارات و نهادهای شهرستان شیراز موظف به اجرای دقیق این دستور العمل هستند و در صورت گزارش هرگونه تخلف، به مراجع نظارتی معرفی خواهند شد.

هرگونه آموزش و آزمون حضوری تعطیل است

حقیقی تعطیلی تمامی برنامه‌های آموزشی، گردهمایی ها و مراسم ملی و آئینی را یاد آور و متذکر شد: با توجه به شرایط موجود،تمامی هنرستان های فنی حرفه ای تعطیل بوده و از برگزاری هرگونه آزمون استخدامی و یا انتخابات صنفی به صورت حضوری جلوگیری به عمل می آید.

جانشین رئیس ستاد مدیریت بیماری کرونای شهرستان شیراز با بیان اینکه تشخیص ضرورت سفر برای شهروندان کماکان با فرمانداری است، اضافه کرد: شهروندان در صورت اقدام به سفرهای ضروری و جریمه شدن، می توانند مستندات خود را جهت بررسی و تشخیص ضرورت سفر به فرمانداری ارائه کنند.

حقیقی در پایان از ممنوعیت ورود خودرو های غیر بومی به شهرهای قرمز و اعمال جریمه های ۵۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی به عنوان راهکار پلیس راهور یاد کرد و افزود: ممنوعیت تردد شبانه در سطح شهرستان از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد کماکان برقرار است و متخلفین مشمول جریمه های ۲۰۰ هزار تومانی در هر شبانه روز خواهند شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha