تولیت آستان مقدس حضرت معصومه (س):باید به قم نگاه فراملی داشت

قم- ایرنا- تولیت آستان حضرت معصومه(س) گفت:قم خاستگاه انقلاب اسلامی است و باید به این شهر یک نگاه فراملی داشته باشیم.

به گزارش عصر دوشنبه مرکز خبر حوزه، آیت‌الله سید محمد سعیدی در دیدار سید مرتضی سقائیان نژاد شهردار قم، با اشاره به این‌که قم از ویژگی‌های متفاوتی نسبت به سایر شهرها برخوردار است، اظهار کرد: این‌که ما فقط به بیان این ویژگی‌ها اکتفا کنیم درست نیست، بلکه ما باید در امور و اعمال خود به این ویژگی‌های قم توجه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: ویژگی‌های خاص شهر قم ضرورت‌ها، راهبردها و اولویت‌های مردم قم و سایر دستگاه‌ها از جمله شهرداری را مشخص می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه رسانه‌ها باید محیط تبلیغی شهر را سالم‌سازی و در این راستا با شهرداری همکاری داشته باشند، تصریح کرد: گاهی اوقات رفع یک مشکل خاص اولویت دارد اما به علت اینکه موضوع دومی رسانه‌ای می‌شود از پرداختن به موضوع اول جا می‌مانند.

سعیدی با اشاره به اینکه هویت جمهوری اسلامی ایران با هویت دشمنان این نظام متفاوت است، گفت: تفاوت میان هویت‌ها با مذاکره و رفتن و آمدن رفع نمی‌شود و ما برای رفع مشکلات باید به دنبال تبعیت از فرمان رهبری و تکیه بر ظرفیت داخل باشیم.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم دلسوزی‌های رهبر معظم انقلاب اسلامی و رنجی که این سید بزرگوار برای مدیریت این کشور و منطقه را می‌کشند، قدردان باشیم.

وی با بیان این‌که در انتخاب افراد برای مسئولیت‌ها باید دلسوز بودن و کار بلدبودن افراد مورد توجه قرار گیرد، اضافه کرد: هر دستگاهی در این نظام متصل به نظام اسلامی و این نظام نیز متصل به وجود مقدس حضرت ولی‌عصر(عج) است.

جذب پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه برای قم در سال گذشته

شهردار قم نیز در این دیدار به تکمیل ۸۹۹ پروژه در سال گذشته اشاره کرد و گفت: سال ۹۹ در حوزه‌های مختلف فرهنگی، عمرانی، خدماتی و شهرسازی ۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری رقم زده شده‌است.

مرتضی سقاییان‌نژاد با بیان اینکه سال گذشته، سال بسیار پرتلاطم و پرحادثه بود، اظهار کرد: با وجود همه سختی‌ها سالی پرشکوه را در شهرداری قم سپری کردیم و طبق برنامه در سال آخر برنامه ۱۴۰۰ به پیشرفت‌‎های قابل توجه رسیدیم.

وی با اشاره به فعالیت‌های فرهنگی شهرداری و ضمن تقدیر از حمایت‌های آیت‌الله سعیدی، گفت: بودجه پیشنهادی شهرداری قم با رقم سه هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان به شورای اسلامی شهر قم تقدیم و در نهایت سه هزار و ۶۲ میلیارد تومان بودجه تصویب شد که امیدواریم با این بودجه بتوانیم حرکت‌های مورد نظر را در شهرداری قم رقم بزنیم.

وی با بیان اینکه سازمان آتش‌نشانی شهرداری قم به استانداردهای مطلوبی رسیده است، عنوان کرد: ۳۷۲ پارک در قم وجود دارد که همه این پارک‌ها امن هستند؛ در حوزه فضای سبز شهری سال گذشته به سرانه ۲۰/۰۳ مترمربع رسیدیم و بعد از اصفهان و شیراز، قم در جایگاه سوم بالاترین سرانه فضای سبز شهری قرار دارد.

سقائیان نژاد با اشاره به این‌که امسال اولین سال برنامه قم ۱۴۰۴ را شروع می‌کنیم، مطرح کرد: یکی از افق‌هایی که در این برنامه در نظر گرفته شده این است که بتوانیم به سرانه ۲۶ مترمربع فضای سبز شهری به ازای هر شهروند برسیم.

وی با بیان این‌که بسیاری از مجموعه‌های فعال و پویا در قم، مالیات بر ارزش‌افزوده خود را به تهران می‌پردازند، ابراز امیدواری کرد: با جذب این مالیات بتوانیم برای مردم قم پیشرفت و آبادانی بیشتری را رقم بزنیم.

سقائیان نژاد از لزوم افزایش خدمات شهری به علت افزایش شهرنشینی در قم یاد کرد و با تاکید بر اهمیت تحقق مدیریت واحد شهری، گفت: شهرداری با وظایف مهم خود در یک جایگاه متفاوت نسبت به سایر نهادها قرار دارد و شهرداری در حوزه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه خدماتی به‌صورت مستقیم با مردم در ارتباط است.

وی از برنامه‌ریزی انجام شده برای تکمیل پروژه‌های بزرگی شهری در سال ۱۴۰۰ خبر داد و ادامه داد: در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان در حوزه فضای سبز هزینه می‌کنیم که اگر این هزینه ادامه یابد در یک تا ۲ سال آینده واقعیت فضای سبز شهر قم را مشاهده خواهیم کرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =