فرماندار: همراهی مردم در روزهای کرونایی نشان از فرهنگ اعتقادی آنهاست

تهران – ایرنا – فرماندار شهرستان دماوند گفت: در روزهای مواجهه با کرونا، حضور مردم شهرستان در کنار مدیران در رفع مشکلات اقتصادی قشر ضعیف‌تر و همراهی در خصوص کمبودهای حوزه بهداشتی، نشات گرفته از فرهنگ اعتقادی آنان است.

مهدی حیدری روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دماوند که با حضور اعضا در سالن جلسات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دماوند برگزار شد، با بیان اینکه موضوعات فرهنگی، پایه و اساس حرکت‌های دولتی و خصوصی است، گفت: شورای فرهنگ عمومی زمانی می تواند راهگشا باید که در مسیر عملیاتی شدن حرکت کند و این امر صرفا به طرح مشکلات و نگرانی‌ها محدود نباشد.

وی اظهار داشت: حوزه فرهنگی صرفا مربوط به دولت و حاکمیت نیست، بلکه فرهنگ ریشه در تاریخ و تمدن مردم دارد؛ فرهنگ مذهبی و اعتقادی ما کامل است و در هر حوزه‌ای می‌تواند راه نجاتی برای مشکلات باشد.

فرماندار شهرستان دماوند بیان داشت: در حوزه فرهنگ و ارشاد، هنرمندان خوبی در شهرستان دماوند وجود دارند اما متاسفانه به عنوان الگوی مناسب برای اقشار مختلف جامعه، حرکتی در راستای مبارزه با کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در حوزه‌های فرهنگی و هنری و تولید محتوا انجام نشده است.

وی افزود: عدم توجه مدیران شهری و نبود برنامه‌ریزی در شوراهای شهری و همچنین عدم توجه به موضوعات فرهنگی از جمله معضلات است و برنامه‌ریزی منسجم در شوراهای شهری و نظارت بر انجام آن بسیار موثر خواهد بود.

حیدری گفت: ما نیازمند مانع‌زدایی برخی تفکرات هستیم؛ امیدواریم در سال جدید، با حضور مدیران شهرستانی و افراد متخصص در حوزه‌های فرهنگی، شاهد اتفاقات خوب در شهرستان دماوند باشیم.

برای تحقق شعار سال بکوشیم

حجت الاسلام کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در این نشست با بیان اینکه شورای فرهنگ عمومی در راستای گفتمان سازی فرهنگ اصیل اسلامی و ایرانی شکل گرفته و باید برای تحقق و پاسداشت آن بکوشیم، اظهار داشت: یکی از این موضوعات مهم، گفتمان سازی تحقق شعار سال است.

وی ادامه داد: امسال از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها» نامگذاری شده است که این شعار در راستای شعارهای قبلی در طی ده سال اخیر از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده که با توجه به جنگ اقتصادی، لازم است برای تحقق آن تمامی نهادهای آموزشی همچون دانشگاه، آموزش و پرورش و حوزه علمیه و دیگر نهادها، هنرمندان و همچنین رسانه ها تاثیرگذار باشند.

این مقام مسئول با بیان اینکه با توجه به شرایط کنونی کشور، لازم است این مهم را به صورت عملیاتی و اجرایی محقق کنیم، افزود: در بخش تولید با حمایت از تولیدات بومی و شهرستانی و نشستن پای درد و دل تولیدکنندگان، می توان بسیاری از مشکلات و مطالبات آنان را مرتفع و زمینه گسترش و تقویت بخش تولید را فراهم کرد.

امام جمعه دماوند نقش گروه های جهادی را در تحقق شعار سال موثر خواند و بیان داشت: امسال انتخابات درپیش داریم و مردم می توانند فردی را انتخاب کنند که یکی از اهداف و آرمان های آن تحقق شعار سال باشد چراکه توجه به این مهم، فراهم سازی زمینه تولید و اشتغال خواهد بود و بسیاری از مشکلات در تحکیم بنیان خانواده را مرتفع خواهد کرد.

غلامرضا عبدالله بیگی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دماوند نیز با بیان اینکه سال گذشته با حمایت مردم و مسئولین بیش از ۷۰ طرح به اجرا درآمد، اظهار داشت: تکمیل زیرساخت های بخش فرهنگی موضوع مهمی است که باید به خوبی پرداخته شود.

وی ادامه داد: غرفه عرضه کتاب های شهرستان در بازارچه نگین شهر دماوند نیز گشایش یافته است که بیش از ۲۰۰ نویسنده و ۳۰۰ عنوان کتاب ارائه می شود.

این مقام مسئول با اشاره به راه اندازی مجدد فرهنگسرای شهر کیلان، گفت: یکی از موانع تولید بحث نبود مکان عرضه و فروش تولیدات فرهنگی است که باید به این مهم توجه بیشتری شود.

فرهنگ ایستادگی و مقاومت همیشه راه گشا بوده است

سرهنگ پاسدار ابوطالب عرب، فرمانده سپاه ناحیه مقاومت بسیج دماوند نیز در این نشست با بیان اینکه کار تشکیلاتی در عمل، اثر بخشی بیشتری خواهد داست، بیان کرد: برای تحقق اهداف بلند انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی لازم است به شعار سال توجه و در راستای سخنان مقام معظم رهبری حرکت کنیم.

وی افزود: این مهم مستلزم آن است که همه نقش آفرینی کنند و اگر قرار باشد به عنوان یک فرهنگ در جامعه پذیرفته شود باید برنامه ریزی کرد؛ حرکت در سه محور ضروری است که شامل کار علمی، عملیاتی کردن اقدامات و سوم روشنگری و بصیرت در جامعه است.

سرهنگ پاسدار عرب با تاکید براینکه فرهنگ ایستادگی و مقاومت همیشه راه گشا بوده است، گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند بالاترین حرکت و جهاد خدمت رسانی است و این مهم باید در دستور کار قرار گیرد.

دستگاه قضایی پشتیبان تولید کنندگان بوده و هست

حامد ناظمیان، رئیس دادگستری شهرستان دماوند نیز با بیان اینکه سال گذشته کمترین تعطیلی کارخانه ها و فعالیت اقتصادی در سطح شهرستان دماوند را داشتیم، افزود: دستگاه قضایی پشتیبان تولید کنندگان بوده و هست و واگذاری ها به نوعی بود که مورد ضرر قرار نگیرند.

وی ادامه داد: فعالیت های کارگاه های اقتصادی متوقف نشد و تنها به تخلف بهداشتی آنان رسیدگی و برخورد قانونی شد و دوباره به عرصه تولید برگشتند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =