معاون وزیر: ۸۶۰۰ میلیارد تومان به مدرسه‌سازی اختصاص یافت

تهران- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: با همت دولت تدبیر و امید و همراهی نمایندگان مجلس، در بودجه سال ۱۴۰۰، هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به امر مدرسه‌سازی اختصاص پیدا کرد.

مهرالله رخشانی‌مهر روز دوشنبه در آئین افتتاح و کلنگ زنی ۷ پروژه آموزشی در شهرستان پاکدشت گفت: دولت به منظور توسعه فضاهای آموزشی و کمک به این امر در لایحه بودجه ۱۴۰۰، هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفت که با تلاش نمایندگان مجلس این امر محقق شد.

وی اظهار داشت: اختصاص این اعتبار در سال جاری در حالی است که در سال ۹۶، تنها ۴۸۰ میلیارد تومان به امر مدرسه سازی در کل کشور اختصاص یافته بود.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: همانطور که تمامی اعتبارات اختصاص یافته به سازمان نوسازی و تجهیز مدارس در سال‌های ۹۶ تا ۹۹ به طور کامل تخصیص پیدا کرد، یقین داریم که این اعتبار ۸ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی نیز به طور کامل به امر مدرسه سازی اختصاص می‌یابد.

رخشانی‌مهر با تقدیر از نقش خیرین مدرسه ساز در توسعه فضاهای آموزشی مورد نیاز آموزش و پرورش گفت: سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به خیرین تنها به عنوان منبع تأمین کننده منابع مالی آموزش و پرورش نگاه نمی‌کند و از حضور ایشان بیش از مسائل مادی، به فرهنگ سازی در مشارکت امور خداپسندانه بهره می‌برد.

وی تأکید کرد: تقویت خیرین مدرسه ساز در اصل تقویت فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی در جامعه است و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس به این امر مهم اهتمام ویژه دارد.

رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: این سازمان علاوه بر تأمین و احداث واحدهای مورد نیاز دانش‌آموزان، به عنوان بخشی از بدنه آموزش و پرورش به مسائل پرورشی نیز توجه ویژه دارد و در راستای تحقق این مهم، تا کنون نام بیش از ۱۰۰ مدرسه به اسم سردار حاج قاسم سلیمانی مزین شده و پس از شهادت شهید فخری‌زاده، دو مدرسه به نام این شهید سرافراز مزین شد.

وی از آغاز فعالیت قرارگاه جهادگران مدرسه ساز برای اولین بار در کشور خبر داد و افزود: به منظور مشارکت گروه‌های جهادی در امر مدرسه سازی، برای نخستین بار، قرارگاه جهادگران مدرسه ساز فعالیت خود را آغاز کرد.

رخشانی مهر به تکمیل پروژه‌های نیمه تمام در سریعترین زما ممکن اشاره کرد و افزود: تلاش می‌شود تا با تخصیص اعتبار بودجه سل ۱۴۰۰و با مشارکت خیرین، پروژه‌های آموزشی نیمه تمام در کمترین زمان تکمیل و در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

در مراسم امروز، دو مدرسه در منطقه بهاران قشلاق قلعه نو پاکدشت افتتاح و ۲۳ کلاس درسه به فضاهای آموزشی این شهرستان افزوده شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha