حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد در ابعاد کمی و کیفی ارتقا یابند   

یاسوج- ایرنا- نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: حوزه‌ های علمیه برادران و خواهران این استان باید در هر ۲ بُعد کمی و کیفی به طور روزافزون رشد کرده و ارتقا یابند. 

به گزارش ایرنا، آیت‌ الله سید نصیر حسینی روز دوشنبه در دیدار نوروزی با جمعی از مسؤولان حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: کهگیلویه و بویراحمد در حوزه‌ های علمیه سراسر کشور طلاب و سفیرانی دارد که ظرفیت مناسبی برای حوزه های علمیه این استان محسوب شده و باید مورد استفاده بهینه قرار گیرد. 

وی افزود: امید است با مدیریت جدید حوزه‌ های علمیه کهگیلویه و بویراحمد مشکلات آنها در زمینه های مختلف برطرف شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج بیان کرد: تاکنون نیز اقدام هایی ارزنده برای رفع مشکلات حوزه های علمیه این استان از سوی مدیریت جدید آن انجام شده است. 

آیت الله حسینی عنوان کرد: باید حوزه ‌های علمیه در حال ساخت کهگیلویه و بویراحمد به نحو مطلوب و مطابق با نقشه ‌های جدید و الگوهای ناب حوزوی طراحی شوند. 

وی ابراز داشت: حوزه های علمیه یکی از پایه‌ های مهم انقلاب و اسلام هستند و ترویج معنویت و اخلاق در آنها انجام می شود. 

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: حوزه های علمیه پایگاه عزت و استقلال کشور هستند و باید در این زمینه سرمایه‌ گذاری‌ بیشتری انجام داد. 

آیت الله حسینی اظهار داشت: حوزه های علمیه در طول تاریخ کمک‌ کار مردم بوده ‌اند و به دنبال عزت مردم و کاهش آلام و دردهای آنها هستند. 

وی افزود: هرگاه در طول تاریخ مردم و حوزه‌ های علمیه از یکدیگر روی برگردانده اند هر ۲ ضربه دیده و دچار خسارت شده اند.  

آیت الله حسینی بیان کرد: امروزه به برکت نظام و انقلاب روحانیت در تمامی عرصه ها و میادین حضور فعال دارند و در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و موفقیت‌ های متعدد کشور نیز نقش مؤثری ایفا کرده اند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha