رشادت رزمندگان در جنگ تحمیلی باید به نسل آینده منتقل شود

خرم‌آباد - ایرنا - نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد گفت: رشادت، ایثار و فداکاری رزمندگان در هشت سال جنگ تحمیلی باید به نسل آینده منتقل شود.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد رضا شاهرخی روز دوشنبه در بازدید از روند ساخت باغ موزه دفاع مقدس لرستان اظهار کرد: با راه‌اندازی یادمان شهدا، باید رزم و ایثار رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس را به نسل‌های آینده منتقل کنیم که از حرکت در مسیر و آرمان‌هایی که دارند نترسند و از گذشته پشیمان نشوند.

وی افزود: باغ موزه دفاع مقدس گنجینه‌ای است که رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها و ایثار زن، مرد، پیر و جوان مردم استان لرستان را در قالب هنر منتقل می‌کند بر همین اساس هر خدمتی جهت ساخت این باغ موزه انجام شده گام برداشتن در مسیر شهدا است.

وی بیان کرد: باید سعی کنیم با زبان هنر و نرم‌افزارهای پیشرفته و تهیه محتواهای خوب این باغ موزه را به یک باغ موزه دفاع مقدس ممتاز تبدیل کنیم و در این راستا تمام سازمان‌های دولتی و غیردولتی باید جهت تکمیل باغ موزه دفاع مقدس استان امکانات خود را به کار بگیرند و همچنین از ظرفیت خیران و نیکوکاران جهت تکمیل این پروژه مهم استفاده شود.

حجت‌الاسلام والمسلمین شاهرخی گفت: استان لرستان با تقدیم ۶ هزار و ۳۰۰ شهید این شایستگی را دارند که زیباترین جلوه ماندگار دفاع مقدس را داشته باشند بر همین اساس باید از تمامی امکانات و ماشین‌آلات سازمان‌ها جهت فراهم کردن راه دسترسی و زیبایی‌های ظاهری باغ موزه دفاع مقدس استفاده کنند.

وی تصریح کرد: اگر بتوانیم پیام شهدا را به نسل جوان منتقل کنیم امید همواره در دل این نسل زنده است زیرا هشت سال دفاع مقدس خودکفایی و معنی واقعی ما می‌توانیم را به ما یاد داد، چرا که از لحاظ امکانات نظامی و نیروی انسانی در برابر دشمن بسیار ضعیف و قابل مقایسه نبودیم ولی توانستیم این هشت سال را با موفقیت پشت سر بگذاریم.

وی کرد: در استان فرماندهان و رزمندگانی داریم که گنجینه‌ای از خاطرات دفاع مقدس در سینه دارند بنابراین باید تلاش کنیم خاطرات و تجربیات آنها را جمع‌آوری و در باغ موزه دفاع مقدس ثبت و ضبط کنیم و به نسل‌های آینده انتقال دهیم.

وی با اشاره به اهمیت بهره‌گیری از ظرفیت گروه‌های جهادی و جوانان انقلابی اظهار داشت: خوشبختانه گروه‌های جهادی و جوانان انقلاب در استان در همه عرصه‌های بهداشت، عمرانی، اقتصادی و فرهنگی  فعالیت دارند بر همین اساس باید پای گروه های جهادی و جوانان انقلابی را به باغ موزه دفاع مقدس باز کنیم که با اجرای برنامه‌های فرهنگی مردم را جذب کنند.

این مجموعه در ۱۴هکتار مساحت و در حدود پنج هزارو ۵۰۰متر زیربنا در سال ۱۳۸۹ در تپه شهدای خرم‌آباد شروع شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =