هزار هکتار از اراضی ملی قزوین سال گذشته طعمه حریق شد

قزوین - ایرنا - مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین گفت: پارسال 44 فقره آتش سوزی در مناطق تحت حفاظت محیط زیست این استان رخ داد و بیش از یکهزار هکتار از اراضی ملی و مناطق حفاظت شده طعمه حریق شد.

به گزارش ایرنا؛ مهران شنتیایی روز دوشنبه با اعلام این مطلب افزود: طی یکسال گذشته 40 فقره آتش‌سوزی در اراضی ملی و مناطق حفاظت شده استان قزوین روی داد و تنها یک درصد این موارد در مناطق صعب‌العبور ،۹۰ درصد آتش‌سوزی‌های خطای انسانی و ۱۰ درصد آتش سوزی عمدی بود.
وی تصریح کرد: علاوه بر مناطق حفاظت شده و شکار تیر اندازی ممنوع این آتش سوزی ها در مناطق آزاد و جنگل های مختلف هم صورت گرفت که در تمامی موارد یگان حفاظت محیط زیست با هماهنگی منابع طبیعی و مشارکت تشکلهای محیط زیست  وارد عمل شده است.
شنتیایی اضافه کرد: همه ساله برنامه‌های آموزشی مختلفی در راستای صیانت از این منابع توسط دهیاران، شوراهای اسلامی و کارشناسان محیط زیست افراد و روستاییان، عشایر انجام می‌شود که خوشبختانه در کاهش آتش سوزی‌ها بسیار مفید بوده است.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان قزوین اظهار داشت: از مردم طبیعت دوست و علاقمند به محیط زیست استان قزوین تقاضا داریم که نکات ایمنی را در طبیعیت رعایت کرده تا بدین وسیله دیگر شاهد آتش سوزی در مناطق مورد نظر نباشیم.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 12 =