۷ طرح آموزشی در پاکدشت افتتاح و کلنگ‌زنی شد

تهران- ایرنا-  هفت طرح آموزشی و پرورشی روز دوشنبه با حضور معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور در پاکدشت افتتاح و کلنگ‌زنی شد.

به گزارش ایرنا، در این مراسم، دو مدرسه در محله بهاران و روستای قشلاق قلعه‌نو افتتاح و عملیات احداث ۵ مدرسه دیگر با همکار بنیاد برکت و اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان تهران آغاز شد.

فرماندار پاکدشت در این مراسم گفت: مدارس کانون اصلی تعلیم و تربیتند و تمامی سیاست گذاری‌ها در حوزه تعلیم و تربیت باید در مدارس پایه ریزی شود.

مهدی یوسفی جمارانی افزود: آموزش و پرورش و مدرسه به عنوان مهمترین نهاد آموزشی جامعه محسوب می‌شوند و بی‌شک، راه توسعه و پیشرفت کشور از مدرسه عبور می کند و آینده کشور در گرو آموزش و مدرسه مطلوب است.

وی اظهار داشت: اگر نتوانیم مدرسه‌ای مناسب برای تربیت کودکان آماده کنیم، آینده خوبی در انتظار کشور نخواهد بود.

فرماندار پاکدشت تصریح کرد: با توجه به کمبود سرانه آموزشی در پاکدشت، با همکاری خیرین و سازمان نوسازی و تجهیز مدارس، دو مدرسه جدید در شهرستان احداث گردید و ۲۳ کلاس به فضای آموزشی شهرستان افزوده شد.
وی افزود: مدرسه ۱۷ کلاسه شهید محسن فخری زاده در محله بهاران پاکدشت با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات دولتی در زمینی به مساحت ۲۵۰ مترمربع احداث و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

یوسفی جمارانی اضافه کرد: با کمک خیر مدرسه ساز در روستای قشلاق قلعه نو،  مدرسه ۶ کلاسه سید هادی موجانی با همکاری سازمان نوسازی مدارس در مساحت ۴۷۰ مترمربع افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

فرماندار پاکدشت همچنین از خشت گذاری آموزشگاه کمیساریای عالی پناهندگان خبر داد و افزود: عملیات اجرایی این مدرسه ۱۲ کلاسه با همکاری اداره کل نوسازی و کمیساریای عالی پناهندگان در زمینی به مساحت ۲ هزار و ۲۰۰ مترمربع آغاز شد.

وی تصریح کرد: علاوه بر این، کلنگ زنی همزمان ۴ پروژه دولتی روستایی و شهری با مجموع ۲۴ کلاس هر یک به مساحت ۴۰۷ متر مربع با همکاری بنیاد برکت و اداره کل نوسازی مدارس انجام شد تا در کمترین زمان این طرح‌ها در اختیار آموزش و پرورش قرار گیرد.

پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.
در سال تحصیلی جاری ۸۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیلند که ۱۵ درصد از آنان اتباع هستند.
پاکدشت از ۳۲۶ فضای آموزشی برخوردار است که از تعداد کل آموزشگاه‌های شهرستان، ۷۶ مدرسه غیر دولتی و بقیه دولتی است.
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =