طرح زوج و فرد خودروها از امروز در اصفهان اجرا می‌شود

اصفهان - ایرنا - رییس پلیس راهور اصفهان اعلام کرد: طرح ترافیکی زوج و فرد وسایط نقلیه از صبح امروز(دوشنبه) در اصفهان اجرا می‌شود.

سرهنگ محمدرضا محمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح امروز از ساعت ۹ تا ۱۴ و بعد از ظهر از ساعت ۱۷ تا ۲۲ در هسته مرکزی کلانشهر اصفهان به اجرا درمی‌آید.

وی با بیان‌اینکه جریمه ورود به طرح ترافیکی زوج و فرد در زمان حاضر در اصفهان یکصد هزار تومان است، تاکید کرد: از شهروندان می‌خواهیم مقررات این طرح را رعایت کنند تا مشمول جریمه نشوند.

به گفته وی، اگر خودرویی با پلاک غیرمجاز وارد محدوده اجرای طرح زوج و فرد شود، هر سه ساعت یک بار برای آن تخلف ثبت خواهد شد.

رییس پلیس راهور اصفهان خاطرنشان کرد: طرح تردد شبانه هم از ساعت ۲۲ تا ۳ بامداد در کلانشهر اصفهان اجرا می‌شود و در صورت تخلف جریمه ۲۰۰ هزار تومانی برای رانندگان مُتخلف اعمال می‌شود.

به گزارش ایرنا، کلانشهر اصفهان حدود ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و بطور میانگین روزانه ۹۰۰ هزار دستگاه خودرو در آن، تردد می‌کند.

طرح زوج و فرد در سال‌های گذشته، بیشتر در فصول سرد و برای کاهش آلایندگی هوا در اصفهان اجرا می‌شد.

اجرای این طرح که در تعطیلات نوروزی لغو شده بود، سال گذشته در زمان شیوع بیماری کرونا نیز تا اواخر فروردین در این شهر اجرا شد و پس از ۲ بار وقفه، اجرای آن از دوم تیر ۹۹ از سر گرفته شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =