۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۸
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 84284972
۰ نفر

برچسب‌ها

ساخت دوربرگردان غیرهمسطح آزادی در مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- ساخت دوربرگردان غیرهمسطح بزرگراه آزادی به بولوار جانباز در مشهد با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال عصر دوشنبه طی مراسمی آغاز شد.

شهردار مشهد در این مراسم گفت: ساخت این دوربرگردان از نیازهای منطقه است زیرا در هر دو مسیر رفت و برگشت میدان استقلال و میدان قائم (عج) مشهد به علت دوربرگردان‌های همسطح، ترافیک وجود دارد.

محمد رضا کلائی افزود: تاخیر در احداث این دوربرگردان غیرهمسطح به خاطر وجود معارضات بود و اکنون سعی می‌کنیم در مدت ۱۰ ماه به نتیجه برسیم.

وی ادامه داد: ساخت مسیرهای دوچرخه، عابر پیاده و گسترش طرح باید با قوت ادامه یابد و سعی می‌کنیم کارنامه متوازن از نظر حمل و نقل داشته باشیم.

شهردار مشهد با بیان اینکه سال گذشته سال تکرار نشدنی از نظر اجرای پروژه‌های ترافیکی بود گفت: همراهی پلیس راهنمایی و رانندگی در اجرای این پروژه‌ها قابل تقدیر است.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان ‌رضوی نیز در این مراسم گفت: اجرای این طرح از ضروریات مدیریت ترافیک است و سعی می‌کنیم با کمترین مزاحمت و نارضایتی به سرانجام برسد.

سرهنگ حمیدرضا دهنوی با بیان اینکه پیش‌بینی های لازم برای اجرای این پروژه انجام شده است افزود: فعالیت های این دوره مدیریت شهری به خصوص در بخش ترافیک و حمل و نقل تکرار نشدنی است لذا از شهرداری و شورای شهر مشهد تشکر می‌کنم.

رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: در اجرای این پروژه، رفت و آمد در این مسیر دستکم سه ماه دستخوش تغییرات خواهد شد و مسایل حاشیه‌ای در این زمینه زیاد است اما مصلحت مردم در گرو انجام این طرح می‌باشد، این آخرین هدیه دوره پنجم مدیریت شهری به مردم مشهد است.

مسعود ریاضی افزود: اگر شریان‌های حیاتی را باز نکنیم شهر قفل می‌شود لذا باید از حالت شعاری خارج شویم.

معاون عمران، حمل ‌و نقل و ترافیک شهرداری مشهد نیز گفت: این پروژه قرار بود در سال ۸۷ با پل آموزگار انجام شود اما به دلیل وجود معارضات میسر نشد و خطوط آب و فاضلاب و کابل‌های برق از جمله معارضات این پروژه است.

خلیل الله کاظمی افزود: ترافیک در دوربرگردان همسطح در این مسیر به ویژه عصرها و در مسیر حرکت به غرب تا زیرگذر استقلال و روگذر آزادی بسیار مشهود است.

وی ادامه داد: این پروژه با هزینه ۶۰۰ میلیارد ریال در مدت ۱۰ ماه اجرا خواهد شد و با ساخت این دوربرگردان غیرهمسطح شاهد کاهش تصادفات، ایمنی تردد خودروها و کاهش ترافیک خواهیم بود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =