مبتلا به کرونای انگلیسی در نیشابور ۶۷ نفر را گرفتار کرد

مشهد- ایرنا- رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور اعلام کرد:‌ یک فرد مبتلا به کرونای انگلیسی در این شهرستان ۶۷ نفر از کارکنان یک شرکت صنعتی را گرفتار این بیماری کرد.

دکتر محسن عظیمی‌نژاد روز دوشنبه در گفت ‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ چهارم فروردین یک مرد ۷۰ ساله به عنوان نخستین مبتلا به ویروس کرونای انگلیسی در نیشابور شناخته شد که آزمایشی که از اعضای خانواده وی گرفته شد، مشخص کرد ۹ نفر آنان به این ویروس مبتلا شده اند.  
وی با اشاره به سرعت بالای سرایت ویروس کرونای انگلیسی، افزود:‌ یکی از فرزندان این فرد در شرکتی صنعتی مشغول به کار بود که متاسفانه ۶۷ نفر از افرادی را که در آن مجموعه با وی ارتباط مستقیم داشتند، به این ویروس مبتلا کرده است.

وی بیان کرد: اکنون با مثبت شدن پاسخ آزمایش این افراد، ‌ درخواست تعطیلی این کارخانه را داده ایم تا از ۵۰۰ نفر کارکنان این مجموعه صنعتی آزمایش گرفته شود.
رییس دانشکده علوم پزشکی نیشابور تاکید کرد:‌ ظرفیت بیمارستانی ما محدود است و شهروندان باید بیشتر مسائل بهداشتی را رعایت کنند.  علائم مبتلایان به کرونا در نیشابور بیشتر گوارشی است و افراد مبتلا دارای حالات تهوع، استفراغ و اسهال بوده‌اند.
دکتر عظیمی‌نژاد خاطرنشان کرد: پیش از این ۳۵ مبتلای به کرونای انگلیسی در نیشابور شناسایی شده و ۱۳ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری شده بودند که از این تعداد پنج نفر به روش لوله‌گذاری در مجرای تنفسی، اکسیژن رسانی می‌شوند و حدود ۶۰ درصد از آزمایش‌های کرونا در این شهرستان مثبت است.
وی افزود:‌ سرعت سرایت ویروس انگلیسی در نیشابور بالاست و استفاده از ماسک، شرکت نکردن در دورهمی‌ها، مخصوصا برای کسانی که در روزهای گذشته به مسافرت رفته‌اند باید به طور جدی مورد توجه شهروندان قرار بگیرد.
شهرستان‌های نیشابور، فیروزه و زبرخان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشکده علوم ‌پزشکی نیشابور قرار دارند.
شهرستان‌ نیشابور با ۴۰۰ هزار نفر، فیروزه با ۴۲ هزار نفر و زبرخان با ۶۰ هزار نفر جمعیت به ترتیب در ۱۲۷، ۱۶۲ و ۱۰۰ کیلومتری غرب مشهد قرار دارند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =