عادی انگاری کرونا در البرز سبب تغییر رنگ شهرستان ها شد

 کرج - ایرنا - رییس شورای اطلاع رسانی البرز گفت که  با کاهش رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عادی انگاری کرونا میزان ابتلا به کووید ۱۹ با شیب تندی رو به افزایش است تا جایی که شهرستان طالقان نارنجی،  اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان به وضعیت قرمز درآمد.

نورمحمد فردی روز دوشنبه در جلسه شورای اطلاع رسانی استان البرز افزود: نادیده گرفتن محدودیت‌ها بار دیگر استان را در وضعیت بحرانی گذشته قرار داده است. 

وی با بیان اینکه اکنون  هفت استان از جمله  البرز در وضعیت قرمز قرار گرفته اند، اظهار داشت: اکنون شهرستان طالقان نارنجی و اشتهارد زرد و سایر شهرستان های استان در وضعیت قرمز قرار دارند.

فردی تصریح کرد:  در شهرستان های استان هر کدام بر اساس دستور العمل های گذشته با توجه به وضعیت رنگ ها محدودیت های خاص خود را دارند که باید به دقت پروتکل ها را رعایت تا وضعیت را بتوان مدیریت کرد. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه تهران و البرز در وضعیت کرونا یک استان دیده شده اند و طرح  تردد خودروها به شیوه گذشته اجرا می شود، افزود: دیروز در استان  ۱۴ نفر فوتی و ۶۷۳ نفر بستری و امروز نیز تاکنون ۱۰ نفر فوتی و ۶۳۰ نفر بستری داشته ایم. 
وی با بیان اینکه آمار بیماران به شدت در حال افزایش است و مردم باید به دقت دستورالعمل های بهداشتی را رعایت  و تذکر ها بسیار ضروری تر از گذشته باید باشد، گفت: برای اینکه مردم در جریان امور قرار گرفته و بیش از پیش شاهد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شرایط کنونی باشیم، تبلیغات محیطی و فعالیت‌های مختلف در فضای مجازی صورت گیرد.

رییس شورای اطلاع رسانی استان تصریح کرد: همکاری شهروندان البرزی نقطه قوت ما در مقابله با کرونا است که با فاصله گذاری اجتماعی، رعایت اصول بهداشتی و عدم حضور در اجتماعات تا کنون بر این امر تداوم بخشیدند اما با توجه به وضعیت شهرستان های استان به شهروندان البرزی هشدار می دهم که نشانه ها را جدی تر بگیرند و از ترددهای غیرضروری در سطح شهر خودداری کنند. 

معاون استاندار البرز گفت:  در این بین رسانه‌های استان البرز از زمان شیوع کرونا  رسالت خود را به خوبی انجام داده‌اند اما این پایان کار آنها نیست،  بی‌تفاوتی رسانه‌ای می‌تواند به عادی انگاری وضعیت در جامعه منجر و می‌بایست همچنان زنگ هشدار توسط رسانه‌ها برای مردم و جامعه نواخته شود.

فردی گفت : رسانه‌های دغدغه محور می‌ توانند رفتارهای صحیح مردم در مبارزه و پیشگیری از کرونا را بیان و جامعه را هوشیار و به مدد تولیدات رسانه‌ای در راستای تقلیل ضریب شیوع و نفوذ کرونا عمل کنند. 
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص توزیع میوه شب عید تصریح کرد: ۳۰ غرفه در سطح استان دایر بود که به صورت مرتب از بازدید میدانی در خصوص کیفیت صورت گرفت که  در برخی نقاط مشکل داشت.

فردی در ادامه به وضعیت توزیع مرغ اشاره کرد و افزود: وضعیت توزیع مرغ خیلی مناسب نبود به خاطر اینکه تقاضا بیش از حد شهروندان و کمبود عرضه در سطح بازار منجر به صف های طولانی گردید اما از دیروز با توجه به عرضه ۲۰۰ تن مرغ وضعیت بازار به ثبات نسبی رسیده و صف های طولانی در سطح استان وجود ندارد.

رییس شورای اطلاع‌رسانی استانداری البرز در ادامه به انتخابات پیش روی اشاره و  با بیان اینکه افزایش مشارکت مردم در انتخابات باید در دستور کار شورای اطلاع‌رسانی قرار گیرد، خاطر نشان کرد: شورای اطلاع رسانی با تشکیل جلسات مستمر و پیگیری مصوبات شورا توانسته است نقش مکملی در جریان رسانه و فضای مجازی استان ایفا کند.
فردی در خصوص ثبت نام از داوطلبان انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی روستا و تیره‌های عشایری گفت: مهلت تعیین‌شده برای این منظور یک هفته بوده و ۲۲ فروردین پایان می‌یابد.

وی با توجه به شرایط کرونایی، از داوطلبان شوراهای روستا خواست از امروز تا پایان مهلت یک هفته ای، حتی الامکان به صورت غیرحضوری ثبت نام کنند.

معاون استاندار البرز افزود:  افراد دارای شرایط لازم و علاقمند به توسعه منطقه، برای ثبت نام اقدام کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =