بزرگترین خانه پاورلیفتینگ استان اردبیل در هیر احداث می‌شود

اردبیل - ایرنا - مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل از آغاز عملیات اجرایی احداث اولین و بزرگترین خانه پاورلیفتینگ و مچ‌اندازی در شهر هیر در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایرنا، سجاد انوشیروانی روز دوشنبه در آیین تجلیل از جهان پهلوان پیمان ماهری‌پور هیر با بیان اینکه در پی درخواست اهالی منطقه اولین و بزرگترین خانه پاورلیفتینگ در این شهر راه‌اندازی خواهد شد، گفت: این اداره کل از سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در راه‌اندازی سالن‌ها و مجموعه‌های ورزشی در مناطق مختلف استان استقبال می کند.

وی با اشاره به استعدادهای ناب استان در رشته‌های مختلف ورزشی بویژه رشته‌های ورزشی قدرتی و مقاومتی بیان کرد: باید با تامین زیرساخت‌های لازم استعدادهای ورزشی شناسایی و پرورش یابند و برای کشورمان در میادین بین‌المللی و جهانی افتخارآفرینی کنند.

وی اظهارکرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و اقلیمی استان اردبیل در رشته‌های ورزشی رزمی، وزنه‌برداری، کشتی، پاورلیفتینگ و بدنسازی استعدادهای زیادی دارد و باید جوانان علاقه‌مند به این رشته‌های ورزشی مورد حمایت مسئولان و متولیان ورزش استان قرار گیرند.

انوشیرانی بیان کرد: تلاش می‌شود امسال با حمایت از ورزشکاران در رشته‌های مختلف ورزشی زمینه شناسایی و معرفی استعدادهای ورزشی فراهم شود تا جایگاه استان اردبیل در سطح کشور در ورزش قهرمانی ارتقا یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: باعث خوشحالی است که یکی از جوانان مستعد منطقه با حضور در مسابقات جهانی و بین‌المللی توانسته در رشته پاورلیفتینگ برای استان اردبیل افتخار کسب کرده و رکورددار جهان باشد.

او افزود: امیدواریم با شکست دادن ویروس منحوس کرونا و بهبود شرایط سالن‌ها و اماکن ورزشی فعالیت خود را از سر گرفته و ورزشکاران بدون دغدغه و نگرانی فعالیت کنند.

پیمان ماهری‌پور ، متولد استان اردبیل سومین ورزشکار قدرتی ایران است که توانسته ‌است به رقابت‌های قوی‌ترین مردان جهان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ راه پیدا و عناوین مختلف جهانی برای کشورمان کسب کند.

قهرمان مسابقات مردان پولادین ایران در سال ۲۰۱۹ نیز به این مسابقات دعوت شد، ولی به دلیل مشکل ممنوعیت صدور ویزا از حضور در این رقابت‌ها بازماند.

پاورلیفتینگ یا وزنه‌برداری قدرتی یک ورزش قدرتی است که شباهت‌هایی با ورزش وزنه‌برداری دارد و هر دو شامل بلند کردن وزنه در سه تلاش هستند.

ورزش پاورلیفتینگ یک ورزش مجزا و مستقل از ورزش قوی‌ترین مردان است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =