۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۲۵
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84284923
۰ نفر

برچسب‌ها

پرونده هفت هزار شهید دانش‌آموز کشور در یزد ساماندهی شد

یزد- ایرنا - مسوول دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی کشور گفت: تاکنون با همکاری ۲۸ هزار دانش‌آموز، سرگذشت هفت هزار دانش‌آموز شهید، پژوهش، ساماندهی و منتشر شده است .

به گزارش ایرنا، حسین میرشریف عصر دوشنبه در نشست با خبرنگاران در یزد با بیان اینکه دبیرخانه این طرح ملی در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان یزد قرار دارد ادامه داد: از این تعداد ۳۰۰ سرگذشت پژوهی مربوط به شهدای دانش‌آموز این استان است .

وی با بیان اینکه این طرح از سال ۸۰ برای زنده نگه داشتن یاد و خاطره ۳۶ هزار دانش‌آموز شهید آغاز شده و با همکاری دانش‌آموزان مومن و انقلابی و اعضای انجمن‌های اسلامی در سطح کشور ادامه دارد بیان کرد: برگزاری مراسم همکلاسی آسمانی و بزرگداشت خاطره شهدا جزو اهم برنامه‌هاست .

این مسوول با بیان اینکه طرح ملی همکلاسی آسمانی که تاکنون با استقبال خوب دانش‌آموزان و همراهی سایر نهادها و علاقه‌مندان همراه بوده یادآور شد: این طرح با ۲ نگاه سرگذشت پژوهی شهدای دانش‌آموز و برگزاری یادواره‌های شهدا به صورت ملی، استانی و مدرسه‌ای در دستور کار قرار گرفت.

میرشریف در خصوص نحوه اجرای طرح بیان کرد: در جریان طرح از هر مدرسه چهار دانش‌آموز به صورت داوطلبانه با انتخاب یک شهید دانش‌آموز نسبت به تهیه زندگی‌نامه، تکمیل شناسنامه فرهنگی شهید، گردآوری خاطرات خانواده، همرزمان و همکلاسی‌های دانش‌آموز شهید و وصیت‌نامه و دلنوشته اقدام می‌کنند.

وی به سخنان اخیر مقام معظم رهبری در جمع دست‌اندرکاران کنگره ملی چهار هزار شهید یزد اشاره کرد و گفت: معظم‌له در سخنان خود به موضوع الگوپذیری دانش‌آموزان در مورد اثرگذاری دانش آموز شهید در دوران دفاع مقدس اشاره داشتند که در این راستا فعالیت‌ وی‍ژه‌تری در راستای الگویابی و الگوپذیری در طرح همکلاسی آسمانی پیگیری می‌شود.

به گفته مسوول دبیرخانه ملی همکلاسی آسمانی، علاوه بر نگاه ویژه‌ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان به این طرح در کنار آن و همراه با سرگذشت پژوهی پسران، طرح دیگری یا عنوان لشکر فرشتگان برای دانش‌آموزان دختر تعریف شده که امسال شاهد برگزاری هشتمین دوره آن در کشور هستیم.

میرشریف تصریح کرد: در این طرح دختران دانش‌آموز در سطح کشور و این استان به سرگذشت ‌پژوهی در مورد شهدای دانش‌آموز دختر و حتی زنان انقلابی و همچنین مادران، همسران و خواهران شهدا می‌پردازند و از آنها الگوبرداری می‌کنند.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت، چهارهزار شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =