ظرفیت رسانه‌های داخلی برای مقابله باجنگ رسانه‌ای دشمن به کار گرفته شود

شیراز- ایرنا- مدیرکل اطلاعات استان فارس گفت: باید از ظرفیت رسانه‌های داخلی در جهت مقابله با جنگ گسترده رسانه‌ای دشمن به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

به گزارش ایرنا، این مقام ارشد اطلاعاتی استان فارس دوشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، ضمن گرامیداشت هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) افزود: امروز دشمن با استفاده از ابزار رسانه جنگ تمام عیار خود در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تبلیغات روانی بر علیه کشور و ملت ایران را شدت بخشیده و برای این کار نیز برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری گسترده‌ای انجام داده است.

وی ادامه داد: در حالی که در کشور در بحث استفاده از ظرفیت و توان رسانه غفلت شده اما دشمنان جمهوری اسلامی در سراسر جهان در بحث رسانه‌ای با هم متحد هستند و به شکل بسیار هماهنگ با تقسیم وظیفه‌ای که برای خود کرده‌اند در زمینه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر علیه کشور عملیات روانی انجام می‌دهند.  
او اظهار داشت: باید بپذیریم که جنگ رسانه‌ای و روانی دشمن علیه کشورمان یک واقعیت است و بیشترین خسارت‌ها و آسیب‌ها را در این جنگ می‌بینیم و باید برای مقابله با این اقدام دشمن یک مجموعه هماهنگ رسانه‌ای داشته باشیم.
مدیر کل اطلاعات استان فارس با بیان اینکه رسانه‌های داخلی را محرم می‌دانیم، تصریح کرد: عملکرد ما در حوزه رسانه باید به گونه‌ای باشد که مردم برای دریافت اخبار و اطلاعات در هر زمینه‌ای به رسانه‌های داخلی رجوع کنند و اگر غیر از این باشد و مردم به دنبال کسب اخبار از رسانه‌های بیگانه باشند این یک ضعف است.
وی افزود: تضعیف دستاوردها، بی تفاوتی جمهوری اسلامی نسبت به حقوق بشر، محیط زیست، القای ناامیدی، تحلیل وارونه و خلاف واقع از رویدادهای انقلاب، سیاه نمایی، شایعه پراکنی، ایران هراسی، تضعیف محور مقاومت، القای عادی سازی روابط رژیم صهیونیستی با برخی کشورهای منطقه، مشروعیت بخشی به حضور رژیم صهیونیستی در منطقه، تضعیف دستاوردهای موشکی و صنعت هسته‌ای کشور، نشانه گیری ساختار خانواده و کم رنگ کردن مقدسات دینی از جمله اقداماتی است که رسانه‌های معاند به شکل هماهنگ و حساب شده بر روی آنها مانور می‌روند.
او گفت: رسانه‌های بیگانه و دشمن به دنبال این هستند که موضوعات مختلف صنفی، اقتصادی و اجتماعی را به مسائل امنیتی تبدیل کنند و باید با بهره‌گیری از ظرفیت رسانه‌های داخلی که محرم دستگاه اطلاعاتی هستند در جهت خنثی سازی اهداف و برنامه‌های رسانه‌های دشمن حرکت کنیم.
این مقام ارشد اطلاعاتی استان فارس، یکی از وظایف وزارت اطلاعات را تامین امنیت کشور و مردم در ماموریت‌های مختلف دانست و تصریح کرد: در مقابل، سلب امنیت متخلفان در هر پست و مقام نیز از وظایفی است که این مجموعه بر عهده دارد.
وی ادامه داد: از هم تریبون به مدیران متخلف اقتصادی اعلام می‌کنیم که مطمئن باشند تخلفات آنها را به دقت رصد می‌کنیم و دیر یا زود به سراغ آنها خواهیم رفت.
 مشکلات مناطق محروم را در قالب طرح شهید استوار دنبال می کنیم 
مدیر کل اطلاعات استان فارس، با اشاره به بازدیدهای دوره‌ای از مناطق محروم و حاشیه نشین شهر شیراز گفت: به منظور حل مشکلات این مناطق، طرح شهید استوار آماده و به تصویب استاندار فارس رسید.
وی افزود: لازمه حل مشکلات مناطق محروم همکاری و پای کار آمدن همه مسئولان و مجموعه‌ها است که امیدواریم با مشارکت و پای کار آمدن همه مجموعه‌ها مشکلات این مناطق مرتفع و آسیب‌های محلات شیراز کاهش یابد.
 به رفع موانع تولید در استان کمک می‌کنیم
مقام ارشد اطلاعاتی استان فارس، با اشاره به نامگذاری امسال به نام تولید، پشتیبانی‌ها، مانع زدایی‌ها از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: به دنبال این نامگذاری ما نیز در این اداره کل تکالیفی را برای خود تبیین کردیم که بر اساس آن موانع پیش روی واحدهای تولیدی شناسایی و علت ایجاد آنها را با کمک سایر مسئولان مورد بررسی قرار خواهیم داد.
وی افزود: بر اساس بررسی‌های معاونت اقتصادی اداره کل اطلاعات فارس، سال گذشته با اقداماتی که در این زمینه با همکاری سایر مجموعه‌ها انجام شد، ۲۲۲ واحد تولیدی که تعطیل شده بودند مجددا فعال شدند که این اتفاق نشان می‌دهد اگر بخواهیم کاری انجام دهیم می‌توانیم.
باید زمینه را برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات فراهم کنیم 
مدیر کل اطلاعات فارس، یکی از وقایع مهم سال ۱۴۰۰ را انتخابات ۲۸ خردادماه دانست و گفت: یکی از اقداماتی که جبهه رسانه‌ای دشمن در آستانه این انتخابات آغاز کرده، القای این مساله است که انتخابات هیچ اثری نخواهد داشت.
وی اظهار داشت: دشمن به دنبال این است که مردم در انتخابات شرکت نکنند و ما باید بکوشیم که با فراهم کردن زمینه مشارکت حداکثری، مردم را تشویق به حضور پرشور در این انتخابات کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =