بحران کرونا در فرانسه؛ پزشکان مجبور به اولویت‌بندی در درمان شدند

 تهران-ایرنا- کارکنان بیمارستانی در فرانسه هشدار داده اند که موج جدید کرونا در این کشور از کنترل خارج شده است و همزمان با اجرای سومین قرنطینه سراسری، برخی پزشکان مجبوربه انتخاب بیماران شده اند.

به گزارش دوشنبه ایرنا، تارنمای ایندیپندنت گزارش داد: سرعت گسترش نوع مسری تر ویروس کرونا که به ویروس انگلیسی شناخته می شود به پدیده ای غالب در فرانسه تبدیل شده است و تا روز شنبه ۴۶ هزار مبتلای جدید دراین کشور به ثبت رسیده که از این تعداد  ۵ میلیون ۲۷۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه نگهداری می شوند.

اولویه وران وزیر بهداشت فرانسه در مصاحبه رادیویی گفت انتظار دارد که موارد ابتلا در کشورش در دو هفته آینده افزایش یابد.

وی پیش بینی کرد کرونا در کشورش تا پایان ماه آوریل به اوج برسد و در ماه آوریل این روند کاهش یابد. اما پزشکان بخش های مراقبت های ویژه می گویند هفته های دشواتری را در مقایسه با موج اول و دوم کرونا در پیش خواهند داشت.

جوردن ناهوم پزشک بیمارستانی در حومه پاریس گفت همه ۳۲ تختخواب بخش ای سی یو در بیمارستان محل کارش پر هستند و کادر پزشکی اکنون مجبورند بین بیمارانی که باید درمان شوند اولویت قائل شوند.

وی از کمبود تخت های بیمارستانی و کادر پرستاری ابراز نگرانی کرد و گفت حتی قبل از کووید-۱۹ نیز با کمبود پرستار مواجه بودیم زیرا به ازای کاری که انجام می دهند حقوق نمی گیرند اما اکنون به دلیل بحران کرونا تعداد بیشتری از پرستاران بیمارستان را ترک کرده اند.

۴۱ پزشک بخش آی سی یو ماه گذشته در سرمقاله مجله فرانسوی دومانش گفتند که ناتوانی دولت فرانسه در اعمال قرنطینه زودهنگام به زودی کادر بهداشتی را مجبور می کند که تصمیم بگیرند کدام بیمار زنده بماند و کدام بیمار بمیرد. فقط در پاریس، پایتخت، ای سی یوها از بیش از ۱۴۰ درصد از ظرفیت خود استفاده می کنند.

نظرسنجی که پاییز گذشته انجام شد نشان داد که تقریبا ۴۰ درصد از کادر پرستاری در فرانسه به دلیل استرس و فشار ناشی از همه گیری قصد دارند کار خود را رها کنند.

پرستاری که در بخش مراقبت های ویژه کار می کرده و اکنون بیمارستان را ترک کرده است وضعیت در ای سی یو بیمارستان محل کارش را مانند یک «کابوس» توصیف کرده وگفته نگران این بوده که موج سوم کرونا «بشدت خطرناک» باشد که بخشی از این نگرانی به خاطر این است که دیگر رمقی در کادر بیمارستان باقی نمانده است.

امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه وعده داده تعداد تخت های بخش ای سی یو در سراسر این کشور را افزایش دهد.

به تازگی نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه ایفوپ، دو سوم فرانسوی ها به دولت  مکرون در مدیریت بحران شیوع کرونا اعتماد ندارند.  بر اساس این نظرسنجی، تنها ۳۵ درصد از فرانسوی ها به دولت مکرون برای مقابله با همه گیری کووید-۱۹ اعتماد دارند.

همچنین در این نظرسنجی آمده است که ۶۶ درصد فرانسوی ها بر این باورند که تعهد رئیس جمهوری فرانسه مبنی بر واکسیناسیون تمام فرانسوی ها تا پایان تابستان سال میلادی جاری محقق نخواهد شد.

طبق آخرین آمار ۴ میلیون و ۸۲۲ هزار و ۴۷۰ نفر در فرانسه به کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد ۹۶ هزار و ۶۷۸ نفر جان باخته اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =