نظارت بر اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی تشدید می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون پزشکی ورزشی از تشدید نظارت بر اجرای شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مسابقات ورزشی خبر داد.

به گزارش ایرنا، چهل و چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در ورزش به ریاست غلامرضا نوروزی، رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی برگزار شد.

در این نشست نوروزی ضمن قدردانی از همراهی جامعه ورزشی در اجرای پروتکل های بهداشتی، گفت: امیدواریم جامعه عزیز ورزشی کشور همچنان با جدیت نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی اقدام کنند تا همچون ماه‌های گذشته با کمترین میزان آسیب، این مرحله از اوج‌گیری بیماری را نیز پشت سر بگذاریم.

 وی با اشاره به صدور مجوز اردوهای ملی و برخی مسابقات و لیگ ها در شرایط اوج بیماری در سال گذشته، افزود: همان‌طور که وزارت بهداشت در آن مقطع با از سرگیری فعالیت‌های ورزشی طبق ضوابط و مقررات خاص موافقت کرد، طبیعی است در حال حاضر نیز با رعایت جدی‌تر پروتکل ها و تشدید نظارت ها، برخی فعالیت‌های ورزشی پیگیری شود.  

 رییس فدراسیون پزشکی ورزشی در خصوص فرآیند واکسیناسیون المپیکی‌ها و پارالمپیکی‌ها گفت: خوشبختانه با همراهی همکاران گرانقدرمان در وزارت بهداشت، بیش از ۱۰۰ نفر از ورزشکاران پارالمپیکی در مرحله اول واکسینه شدند و با توجه به تهیه لیست المپیکی‌ها، پیگیری لازم در خصوص واکیسناسیون آنها در حال انجام بوده و به زودی انجام خواهد شد.

 نوروزی ادامه داد: برخی اوقات سهل انگاری‌هایی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی رشته‌های ورزشی مشاهده شده که در این خصوص تذکرات لازم صادر شده است و در صورت تکرار این تخلفات، لغو مسابقات ورزشی در دستور کار قرار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =