آزمون استخدامی فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد برگزار می‌شود 

تهران- ایرنا- سازمان اداری و استخدامی طی اطلاعیه‌ای اعلام‌کرد: آزمون استخدامی برای جذب فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر در دستگاه‌های اجرایی برگزار خواهد شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از سازمان اداری و استخدامی، در این اطلاعیه آمده است: این آزمون با توجه به مجوزهای صادره و در راستای اجرای بند (ج) ماده ۸۷ قانون برنامه ششم توسعه است. 

در این بند دولـت مکلف شده همه فرزندان شهدا و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر را در طول اجرای قانون برنامه، استخدام کند.

متقاضیان واجد شرایط بند قانونی مذکور برای اطلاع از زمان ثبت‌نام به  اطلاعیه‌ای که در روز پنجشنبه (۱۹ فروردین‌ماه) بر روی درگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش آموزش کشور منتشر خواهد شد، مراجعه کنند. 

به گزارش ایرنا، رییس سازمان اداری و استخدامی سال گذشته طی نامه‌ای از رییس‌جمهوری درخواست کرد که با استخدام ۱۲ هزار نفر از فرزندان شهدا و جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر علاوه بر سهمیه مقرر در ماده (۲۱) قانون جامعه خدمات‌رسانی به ایثارگران موافقت کند و رییس جمهوری نیز ۳۰ آذرماه ۹۹ با این درخواست موافقت کرد. 

استخدام این تعداد از فرزندان شاهد و فرزندان جانبازان ۷۰ درصد و بالاتر از طریق برگزاری آزمون اختصاصی بین آن دسته از فرزندان که فاقد شغل هستند، در همه دستگاه‌های اجرایی اعم از مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری و دستگاه‌های غیرمشمول و دارای مقررات خاص انجام می‌شود. 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha