مجموعه‌های ورزشی تهران با اعلام ستاد ملی کرونا تعطیل می‌شود

تهران- ایرنا- مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اعلام کرد: طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت کلانشهر تهران در وضعیت قرمز کرونایی قرار گرفته و باید برای کاهش شیوع بیماری فعالیت تمامی مجموعه‌های ورزشی استان تهران تعطیل شود.

نصر الله پریچهره روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به قرار گرفتن استان تهران در وضعیت قرمز، فعالیت تمامی ورزش انفرادی، پربرخورد و آبی منتظر تصمیم ستاد کرونا خواهد بود.

به گفته وی، با توجه به پر ریسک بودن ورزش نیز احتمال تعطیلی یک تا دو هفته ای دور از ذهن نخواهد بود.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران اظهار داشت:‌ برای جبران زیان های مالی باشگاه‌ داران ستاد ملی کرونا تصمیم‌گیری می کند.

پریچهره اضافه کرد: با شیوع کرونا و تعطیلی اماکن ورزشی (اسفند ماه ۹۸)، تاکنون بیش از ۲۴ میلیارد تومان وام کرونایی به شاغلان مجموعه‌های ورزشی این استان پرداخت شده است.

وی بیان کرد: طبق ستاد ملی کرونا میزان این وام ها به ازای هر فرد ۱۶ میلیون تومان و برای مجموعه بزرگ (از لحاظ پرسنل) این میزان تا ۴۸۰ میلیون تومان متغیر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران تاکید کرد که تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر از شاغلان و مجموعه داران (حدود ۵۰۰ مجموعه) که با شیوع کرونا کسب و کار آنها دچار زیان شده بود وام های خود را از سامانه کارآ دریافت کرده اند.

براین اساس نیز استاندار تهران امروز بیان کرد که طبق اعلام وزارت بهداشت از امروز/ ۱۶ فروردین ماه وضعیت کلانشهر تهران قرمز است.

هم اکنون ۱۰ شهرستان استان تهران دروضعیت نارنجی و قرمز قرار دارند و لزوم اجرای تمهیدات کاری در این شهرها الزامی است.

استان تهران دارای بیش از ۵ هزار و ۲۰۰ مجموعه ورزشی آبی و چند منظوره است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =