اخبار مناطق، اخبار ۱۴۵ طرح توسعه محلی در منطقه پنج تهران

تهران- ایرنا- شهردار منطقه پنج تهران اعلام کرد: ۱۴۵ طرح توسعه محلی امسال با نظر شورایان در این منطقه اجرا می‌شود.

به گزارش ایرنا از اعلام روز دوشنبه شهرداری منطقه پنج تهران، محمود کلهری مهمترین برنامه برای سال ۱۴۰۰ را توجه ویژه به پروژه های توسعه محلی عنوان کرد و افزود: با توجه به شعار مقام معظم رهبری برای سال ۱۴۰۰ یعنی پشتیبانی از تولید و مانع زدایی ها در نظر داریم تا در پروژه های توسعه محلی موانعی که سد راه است را برداشته و با پشتیبانی مناسب و تاکید بر استفاده از محصولات ایرانی در پروژه ها به جلب رضایت شهروندان کمک کنیم.

وی با بیان اینکه محوریت برنامه های امسال توجه به انجام و اتمام پروژه های توسعه محلی و تاکید بر اینکه این پروژه ها با همان خواسته شورایاران با کیفیت لازم و زیر نظر شهروندان انجام شود خواهد بود گفت: با برنامه ریزی دقیق بیش از ۸۰ درصد پروژه های سال ۹۹ تا پایان فروردین به اتمام رسیده و بقیه نیز تا پایان سال مالی یعنی اردیبهشت و عین ۶۲ پروژه را به پایان خواهیم رساند.

کلهری با تاکید بر اینکه برنامه ریزی خوبی با نظر شورایاران برای پروژه های توسعه محلی سال ۱۴۰۰ داشتیم اذعان داشت: این منطقه از مناطق استراتژیک است که هم محلات برخوردار دارد  هم کم برخوردار و پروژه های توسعه محلی در آن محور شده است و این یعنی توجه به زندگی. در این منطقه حتی می توان در هر محله ۱۰ پروژه توسعه محلی انجام داد چرا که به شدت رضایتمندی می آورد و باعث انرژی مثبت نزد مدیران نیز می شود.

شهردار منطقه ۵ تاکید کرد: روند اجرای پروژه های توسعه محلی مطلوب است و با برآوردهای انجام شده تا پایان سال مالی در اردیبهشت ماه، این پروژه ها به اتمام می رسد. برای سال ۱۴۰۰ هر محله حداقل ۵ پروژه با اولویت بندی باید انجام شود. خیلی ها مقدمات آن انجام شده است و امید به همفکری و همیاری شورایاران داریم و مطمئن باشید بخش هایی از آن تا پایان تابستان امسال به بهره برداری می رسد.

واکسیناسیون پاکبانان در منطقه ۹

شهردار منطقه ۹ تهران اعلام کرد:‌ واکسیناسیون پاکبانان منطقه ۹ علیه ویروس کرونا با واکسن سینوفارم در حال انجام است.

سید مصطفی موسوی با اعلام این خبر گفت: با پیگیری‌های مستمر و به منظور مصونیت پاکبانان خدوم و زحمتکش منطقه، واکسیناسیون این عزیزان به عنوان اولین منطقه در بین مناطق ۲۲ گانه شهرداری تهران در حال اجرا است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه این اقدام از سوی معاونت خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ انجام می شود، متذکر شد: واکسیناسیون با واکسن سینوفارم به فاصله سه هفته و در ۲ نوبت تزریق می شود که در مرحله اول نسبت به واکسینه کردن ۶۰ نفر از پاکبانان ناحیه یک اقدام شده است.

شهردار منطقه ۹ همچنین از تزریق نوبت اول واکسن سینوفارم به تعداد ۷۰ نفر از پاکبانان ناحیه دو این منطقه خبر داد و اعلام کرد این مهم نیز به زودی انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: واکسیناسیون پاکبانان در ساختمان والفجر مرکز بهداشت غرب تهران واقع در خیابان دستغیب منطقه ۹ انجام می شود.

هشت ساختمان اداری در منطقه ۲ مناسب سازی شد

معاون فنی و عمران شهرداری منطقه ۲ تهران اعلام کرد: در راستای تامین رفاه وتسهیل در بهره مندی توان یابان از خدمات شهری، و تحقق شعار «تهران، شهری برای همه» هشت ساختمان اداری و فرهنگی این پایتخت  مناسب سازی شد.

محمد رضا کرمی، با  اعلام این خبر گفت: با توجه به سیاست های مدیریت شهری در  دسترس پذیری فضاهای شهری  شهروندان، به خصوص افراد کم توان، طرح های مناسب سازی معابر وفضاهای شهری اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر مناسب سازی هشت ساختمان تکمل شده است افزود: تهیه و نصب هندریل در راه پله ها، رمپ ها، کابین آسانسورها، اجرای نوارهای بساوایی، همسطح سازی نقاط دارای اختلاف سطح، سرویس های بهداشتی، ترمز پله و شبرنگ پله و... از جمله اقدامات اجرایی در این زمینه است.

کرمی با اشاره به نصب دستگاه های ویلچر بر در ساختمان های اداری افزود: به منظور تهسهیل در دسترسی افراد کم توان، در  برخی از ساختمان ها که آسانسور وجود ندارد دستگاه های ویلچر دو منظوره شامل حمل دستگاه ویلچر و صندلی مخصوص حمل سالمند و کم توان تهیه و نصب شد.

معاون فنی و عمران منطقه ۲ گفت: سرای محلات دریان نو، سپهر، مرزداران، شهرک آزمایش و همچنین  ساختمان های اداری شهرداری منطقه ۲، معاونت فنی و عمرانی، ساختمان شهرداری  ناحیه ۳،   معاونت خدمات شهری،   انجام و  مناسب سازی ساختمان معاونت اجتماعی نیز در دست اجرا است.

وی افزود: در تداوم اقدامات اجرایی در مناسب سازی فضاهای شهری، بهسازی بوستان های نیما و ستارخان و همچنین ۴۸ محور در برنامه های منطقه پیش بینی شده است که در حال حاضر مناسب سازی ۵۷۰۰ متر طول از معابر تکمیل و به بهره برداری رسیده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =