۲میلیون و ۸۷۷هزار نفر ساعت آموزش‌های فنی و حرفه ای در لرستان ارایه شد

خرم‌آباد - ایرنا - مدیرکل فنی و حرفه ای لرستان گفت: ۲میلیون و ۸۷۷هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای و مهارتی سال گذشته در این استان ارایه شد.

" محمدرضا آذرخش" روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: در سال گذشته ۸۷ هزار و ۵۵۹ نفر ساعت آموزش در محیط های کاری پادگان ها و ۱۲ میلیون و ۵۶۰ هزار نفر ساعت درکارگاه های پادگان ها ارائه شد.

وی افزود: ۲۲۹ هزار و ۳۳۲ نفر ساعت آموزش در کارگاه ها و ۹ هزار و ۲۲۷ نفر ساعت در محیط های کاری زندان ها،۸۵۱ هزار و ۷۰۵نفر ساعت در مراکز درمان اجباری معتادین بهبود یافته و ۱۵ هزار و ۱۷۹ نفر ساعت در مراکز درمانی تحت پوشش بهزیستی به منظور تسهیل در کاریابی این افراد ارائه شده است.

آذرخش گفت: همچنین آموزش های ارائه شده در سکونتگاه های غیررسمی استان ۹۲ هزار و۳۱۸ نفرساعت، کارگاه های ثابت شهری فنی و حرفه ای یک میلیون و ۴۸۲ هزار و ۳۸۴ نفر ساعت و کارگاه های روستایی بیش از ۲۶ میلیون و ۹۱۱ نفرساعت بوده است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای لرستان اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۳۳۰ نفر ساعت در کارگاه های عشایری در کارگاه مهارت آموزی محیط واقعی کار و۳۸ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۳۰۵ نفر ساعت ، یک میلیون  ۷۷۰ هزار نفر ساعت نیز در مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی دانشگاه های استان خدمات آموزشی را دریافت کرده اند.

اکنون ۱۶ مرکز ثابت و ۳۰۰ آموزشگاه فعال فنی و حرفه ای در لرستان وجود دارد و ۲۹۳ حرفه این مراکز به صورت مجازی و تلفیقی آموزش داده می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =