۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 1423
کد خبر: 84284797
۰ نفر

برچسب‌ها

انتخابات شوراها در ۳۸۳ روستای ایلام برگزار می شود

ایلام - ایرنا - مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام گفت: ۳۸۳ روستای این استان واجد شرایط برگزاری انتخابات ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی روستا هستند.

سیدصادق موسوی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این روستاهای واجد شرایط دارای ۱۰۰ نفر جمعیت یا ۲۰ خانوار ساکن هستند.

وی افزود: داوطلبان شرکت در این دوره از انتخابات از امروز ۱۶ تا ۲۲ فروردین ماه از ساعت هشت صبح تا ۱۸ عصر به صورت حضوری یا غیرحضوری می توانند ثبت نام کنند.

موسوی یادآور شد: باتوجه به اینکه استان ایلام عشایر مستقل ندارد و هر خانوارعشایری وابسته به یک روستاست بنابراین در استان ایلام انتخابات مستقل عشایری نداریم و انتخابات این قشر در قالب انتخابات شورای روستایی برگزار می شود.

وی اضافه کرد: حداقل سن شرکت کنندگان باید ۲۵ سال سن باشد و برای روستاهای با جمعیت زیر ۲۰۰ خانوار حداقل سواد خواندن یا نوشتن و برای روستاهای بالای ۲۰۰ خانوار نیز حداقل سواد دیپلم است.

وی ادامه داد: برای روستاهای زیر ۱۵ نفر خانوار، سه نفر عضو اصلی و ۲ نفر علی البدل و برای روستاهای بیشتر از ۱۵۰ نفر نیز پنج نفر عضو اصلی و سه نفر علی البدل انتخاب می شود.

موسوی گفت: داوطلبان انتخابات روستاها برای ثبت نام حضوری به دفاتر پیشخوان یا بخشداری های محل سکونت خود مراجعه کنند.

وی افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و به منظور کاهش مراجعات حضوری داوطلبان، شرایط و زمینه ثبت نام اینترنتی و غیرحضوری از این متقاضیان فراهم شده است که از طریق سایت وزارت کشور یا نصب نرم افزار ویژه ثبت نام داوطلبان بر روی تلفن های همراه ثبت نام کنند.

مدیرکل سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری استانداری ایلام یادآور شد: این نرم افزار تلفنی بر روی سایت وزارت کشور بارگذاری شده است که متقاضی با نصب آن مراحل ثبت نام را انجام و بعد از اتمام ثبت نام کد رهگیری را دریافت می کند.

موسوی تاکید کرد: از دیگر راه های ثبت نام اینترنتی از طریق لینک بارگذاری شده در سایت وزارت کشور انجام می شود که داوطلبان با مراجعه به این سایت و با ورود به این لینک ثبت نام و کدرهگیری دریافت می کنند.

به گزارش ایرنا، انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا همزمان با سیزدهمین دوره همه پرسی ریاست جهموری در تاریخ ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می شود.

ایلام بر اساس آخرین سرشماری سال ۹۵ دارای ۱۱ شهرستان و ۲۷ شهر است که ۵۸۰ هزار و ۱۵۸ نفر جمعیت دارد و ۳۱ امین استان پرجمعیت کشور محسوب می‌شود.

واجدان شرایط رای در استان ایلام بیش از ۴۴۰ هزار و ۵۶۵ نفر هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =