نرخ تورم در کرمانشاه رو به بهبودی است

کرمانشاه - ایرنا - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: بر اساس گزارش ماهیانه مرکز آمار ایران نرخ تورم استان کرمانشاه طی سه سال اخیر روند مستمر و رو به بهبود داشته است.

به گزارش ایرنا، «هدایت حاتمی» در مطلبی که روز دوشنبه در اختیار ایرنا، قرار داد، اعلام کرد:رتبه تورم استان کرمانشاه  در سال ۱۳۹۷ پس از مدت‌ها صدرنشینی در رتبه اول تورم کشور با ۱۳ رتبه بهبود در جایگاه سیزدهم کشور قرار گرفت.

وی افزود: روند رو به بهبود نرخ تورم استان در سال ۱۳۹۸ ادامه یافت بطوریکه در این سال با ۱۴ رتبه بهبود در جایگاه بیست و هفتم و جزو ۵ استان با تورم پایین کشور قرار گرفت و این مهم در سخت ترین شرایط اقتصادی کشور حاصل شده است.

معاون استاندار کرمانشاه گفت: در سال ۹۹ نیز استان کرمانشاه در اکثر ماه‌های سال رتبه بهتر از میانگین کشور داشته و تنها در ماه اسفند رتبه تورم نقطه به نقطه و تورم ۱۲ ماهه منتهی به این ماه در استان به ترتیب در جایگاه ششم و اول کشور قرار گرفته است.

حاتمی افزود: یکی از دلایل اصلی تنزل رتبه تورم استان اینکه کرمانشاه در سال ۹۸ در لیست استان‌های با کمترین نرخ تورم قرار داشته و چون سال ۹۸ سال مبنا برای محاسبه تورم بود طبیعتا جهش تورمی سال ۹۹ کشور نمود و بروز بیشتری بر استان‌های با تورم پایین تر داشته است.

وی یادآور شد: بطوریکه استان همدان و فارس نیز که همانند استان کرمانشاه رتبه مناسبی در نرخ تورم  سال ۹۸ داشته اند در اسفند ماه ۹۹ با تنزل و تک رقمی شدن رتبه تورم مواجه شدند.

معاون استاندار کرمانشاه اظهار داشت:  با این وجود تاکید شده که دستگاه‌های اجرایی مرتبط بویژه سازمان صنعت، معدن و تجارت بعنوان نماینده سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان ضمن آسیب شناسی موضوع، با تشدید بازرسی و نظارت بر قیمت ها فاصله ایجاد شده در رتبه تورم اسفند ماه ۹۹ را جبران و رتبه تورم استان را به مسیر رو به بهبود سه سال اخیر برگردانند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =