نشان فداکاری به شهید عباس سرپرست تعلق گرفت

تهران- ایرنا- برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش جمهوری اسلامی ایران، نشان فداکاری به شهید «عباس سرپرست» تعلق گرفت.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ارتش، برابر تصویب «شورای عالی نشان‌ها» در ارتش، به‌پاس فرماندهی، رشادت و مدیریت جهادی در صحنه‌ها و برهه‌های سرنوشت‌ساز دوران پیروزی انقلاب و ایثار و بذل جان در اعتلای ایران سربلند اسلامی، نشان فداکاری به شهید والامقام ارتش اسلام؛ «عباس سرپرست» که سرسختانه در خط مقدم دفاع از استقلال، تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایستاده‌اند، تعلق گرفت.

نشان فداکاری که اعطایی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) به ارتش جمهوری اسلامی ایران است، نماد ایثار و از خودگذشتگی دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه افسری امام علی(ع) ارتش است که در راه پاسداری از استقلال و تمامیت ارضی کشور و نظام جمهوری اسلامی ایران مردانه ایستاده و دفاع کرده‌اند.

شهید عباس سرپرست در سال ۱۳۲۰ در شهرستان الیگودرز از توابع استان لرستان به دنیا آمد. دوره دبیرستان را در دبیرستان حکیم نظامی تهران سپری کرد و موفق به اخذ مدرک دیپلم شد.

در سال ۱۳۴۳، در آزمون دانشکده افسری پذیرفته و به استخدام ارتش درآمد. دوره‌های مختلف دانشکده را با موفقیت طی و رسته‌ دژبان را برای ادامه خدمت انتخاب کرد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی با توجه به شخصیت علمی، اخلاقی، فن‌بیان و نویسندگی که داشت، به «لشگر ۲۸سنندج» منتقل شد و در سمت «مسئول عقیدتی- سیاسی» لشگر، در ارشاد و تقویت روحیه کارکنان (در شرایطی که شهر سنندج در کنترل و تسلط عناصر ضدانقلاب بود و پادگان در محاصره کامل قرار داشت) نقش بسزایی ایفا ‌کرد.

وی با انتشار مقالاتی با مضامین ارزشی، وطنی و اسلامی در پی تحکیم و تفهیم اهداف والای انقلاب اسلامی بود. شهید سرپرست از اوایل سال ۱۳۵۹در نماز جمعه شهر سنندج سخنرانی می‌کرد. به لحاظ تأثیرگذاری که سخنرانی‌های وی بر افکار عمومی مردم داشت، مورد شناسایی ضدانقلاب واقع شد. سرانجام در روز هفدهم اردیبهشت‌ماه ۱۳۵۹ در میدان صبحگاه پادگان سنندج مورد هدف تک‌تیراندازان ضدانقلاب قرار گرفت و به فیض شهادت نائل آمد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار سیاست

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =