وزیر بهداشت: طرح بیماریابی خانه به خانه بازنگری شود

تهران - ایرنا - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه‌ای به روسای دانشگاههای علوم پزشکی بر لزوم بازنگری طرح شناسایی خانه به خانه افراد مبتلا به کرونا در قالب شیوه محله محور پس از سکون جمعیت سیال تاکید کرد.

به گزارش ایرنا از وبدا، سعید نمکی روز دوشنبه در این نامه که به روسای دانشگاههای علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی فرستاده، با توجه به جابجایی جمعیت در روزهای اخیر به دلیل سفرهای نوروزی، اجرای طرح شناسایی خانه به خانه موارد مبتلا در قالب شیوه محله محور را منوط به سکون جمعیت سیال دانست و مرحله جدید بیماریابی را مستلزم بازنگری، عنوان کرد.

وی در این نامه تاکید کرد: قرار بود در صورت عدم جا به جایی جمعیت در راستای تشدید بیماریابی در طرح شهید سلیمانی با همکاری عزیزانمان در سازمان بسیج از تاریخ  ۲۵ اسفند ۹۹ تا ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ برای شناسایی خانه به خانه موارد مبتلا در قالب شیوه محله محور اقدام کنیم، با توجه به انجام سفرها و جمعیت سیال، امکان اجرای موفق طرح، میسر نشد. بنابراین، ضرورت دارد با همکاران ستادی و بسیج با توجه به گستردگی و شیوع ابتلا با ویروس جهش یافته در کل کشور، در مورد شیوه اجرای مرحله جدید پس از سکون جمعیت سیال برنامه ریزی و اقدام کنیم که در اسرع وقت موارد بازنگری شده به اطلاع مردم می رسد.

وزیر بهداشت تاکید کرد: همکاری صمیمانه و موثر همکارانمان در دانشگاه های علوم پزشکی و عزیزان بسیجی مستمر و موثر خواهد بود.

طرح بیماریابی خانه به خانه، طرحی است که با مشارکت بسیج و هلال احمر با وزارت بهداشت در قالب طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با مراجعه به در منازل و ارائه خدمات مشاوره ای، حمایتی و در صورت لزوم انجام تست سریع نسبت به شناسایی افراد مبتلا به کرونا می پردازد. در صورت لزوم افراد بیمار به پزشک ارجاع می شوند یا در خانه یا اماکن نقاهتگاهی قرنطینه می شوند.

سرخط اخبار جامعه

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 7 =