۲۰ مورد مبتلا به کرونا در سرپل ذهاب در یک روز شناسایی شد

قصرشیرین- ایرنا- معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل‌ذهاب گفت: این شهرستان از نظر ابتلا به کرونا قرمز شده و شاهد افزایش شمار مبتلایان هستیم به طوری که دیروز یکشنبه در یک روز شاهد مثبت شدن نمونه ۲۰ نفر از مبتلایان بودیم.

دکتر «محسن مرادی» روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: قرمز شدن سرپل ذهاب بیانگر پرخطرترین وضعیت کرونا در شهرستان است و هم اکنون نیز ۱۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان بستری و تحت مراقبت هستند.

وی اظهار داشت: همه افرادی که کوچکترین علایم بیماری را دارند باید خود را آلوده به ویروس کرونا در نظر بگیرند و خود را ایزوله و قرنطینه کنند و از ارتباط با سایرین به طور جدی خودداری کرده تا به کمک خداوند انتشار ویروس در شهر کمتر شود.

معاون شبکه بهداشت و درمان سرپل ذهاب گفت: در وضعیت قرمز کرونایی تمام مشاغل گروه های شغلی ۲، سه و چهار تعطیل هستند و تنها مشاغل سطح فعالیت می کنند.

مرادی ادامه داد: سرعت شیوع ویروس جهش یافته خیلی زیاد است و تعداد افراد درگیر به سرعت در حال افزایش است.

او گفت: در سطح بازار و مکان های پر تردد سطح شهر پروتکل های بهداشتی به صورت مطلوب رعایت نمی شود و در شهرستان عادی انگاری و کم توجهی به خطر ویروس جهش یافته همچنان ادامه دارد.

وی در پایان موثرترین راه در امان ماندن از خطر ویروس کرونا را قرنطینه کردن خود در خانه و رعایت هر چه بیشتر پروتکل های بهداشتی عنوان کرد.

سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.

پاوه و سرپل‌ذهاب هم قرمز شدند

رییس کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه هم گفت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز دوشنبه ۱۶ فروردین وضعیت شهرستان‌های پاوه و سرپل‌ذهاب را از لحاظ شیوع کرونا قرمز اعلام کرد.

محمدی افزود: از ۱۴ شهرستان استان کرمانشاه هم اکنون کنگاور، اسلام آبادغرب، پاوه و سرپل ذهاب در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

وی اظهار داشت: شهرستان های گیلانغرب، کرمانشاه و سنقر و کلیایی در وضعیت نارنجی و هرسین، صحنه، ثلاث باباجانی، دالاهو، قصرشیرین، جوانرود و روانسر در وضعیت زرد قرار دارند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =