خدمات پزشکی به بیش از ۵۰۰ مددجوی زندان قزوین ارائه شد

قزوین - ایرنا -معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین گفت: با حضور جهادگران سلامت بیش از ۵۰۰ تن از مددجویان زندان مرکزی قزوین خدمات پزشکی دریافت کردند.

به گزارش ایرنا، علی فولیان روز دوشنبه با اعلام این خبر، افزود: گروه‌های جهادی بسیج دانشجویی استان قزوین متشکل از ۵۰ دندانپزشک به مدت ۱۰ روز در زندان مرکزی قزوین حضور یافته و برای معاینه، کشیدن دندان، عصب کشی، ترمیم دندان مددجویان اقدام کردند و با تلاش این گروه به‌صورت رایگان به ۵۰۰ نفر از زندانیان و خانوادهای آنها خدمات دندانپزشکی ارائه شد.
این مقام قضایی اظهار داشت: اقدام ارزشمند این گروه جهادی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به مددجویان زندان که به هر دلیل دچار جرایم و آسیب اجتماعی شده اند، جلوه ایثار، جهاد و تفکر انقلابی و تأسی از بزرگان دین است.
وی تصریح کرد: ما برای برون رفت از مشکلات کشور به این گونه حرکت های جهشی و جهادی نیاز داریم و اگر می خواهیم سرمایه های اجتماعی را حفظ کنیم و کشور از تمامی جهات توسعه پیدا کند باید روحیه جهادی و انقلابی را در جامعه ترویج دهیم.
فولیان ادامه داد: در گام دوم انقلاب اسلامی توجه به این حرکت های جهادی در تمامی عرصه ها که به صورت خودجوش در سراسر کشور تشکیل شده اند ضروری است و گروه های جهادی می توانند با یک سازماندهی درست با عنوان جهاد سازندگی شکل جدیدی پیدا کنند و بسیاری از کارهای ناشدنی را در کشور انجام دهند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان قزوین با بیان اینکه این گونه اقدامات جهادی باید مستمر باشد و ما هم حمایت خواهیم کرد، بیان کرد: نقش ارزشمند گروهای جهادی و سازمان های مردم نهاد و ارتباط آنها با دستگاه قضایی در دوره تحول توسط ریاست معظم قوه قضاییه ابلاغ و تبیین شده و یکی از اولویت ها در حوزه پیشگیری از جرم و اصلاح مجرمان استفاده از ظرفیت مهم گروه های جهادی است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 3 =