تولید واکسن کرونا گام بسیار ارزشمندی در حوزه بهداشت کشور محسوب می‌شود

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: تولید واکسن کرونا که در حال حاضر در مراحل تولید انبوه قرار دارد، گام بسیار ارزشمندی در حوزه بهداشت، سلامت و درمان کشور محسوب می‌شود.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله عبدالکریم عابدینی روز دوشنبه در دیدار رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین  اظهار داشت: در نظام دینی، سلامت و امنیت جامعه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و همه اقشار جامعه وظیفه داریم برای حفظ و ارتقای سلامت مردم پای کار باشیم.

وی حفظ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را برای مقابله با بیماری کرونا ضروری دانست و خاطرنشان کرد: مسوولان و متولیان امر سلامت و بهداشت همواره برای در امان ماندن مردم از بیماری کرونا هشدار داده‌اند و لازم است همگان رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی را جدی‌تر بگیریم.

امام جمعه قزوین ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان کشور را بسیار مهم دانست و بیان کرد: خوشبختانه واکسن ایرانی کرونا که مراحل آخر تولید انبوه را پشت سر می‌گذارد، گام بسیار ارزشمندی در حوزه بهداشت، سلامت و درمان محسوب می‌شود و همه مردم قدردان مجاهدت‌های شبانه روزی دانشمندان کشور در این عرصه مهم و حیاتی هستند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: هر روز صدای گام‌های فعالیت‌های جهادی اندیشمندان جوان را برای حل چالش‌ها و بحران‌های کشور بیشتر می‌شنویم و این‌ها برکات انقلاب اسلامی است و امیدواریم شاهد تداوم روز افزون آن باشیم.

۴ هزار دوز واکسن کرونا در استان قزوین تزریق شده است

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در ابتدای این دیدار گزارشی از اقدامات انجام شده در حوزه مقابله با بیماری کرونا ارایه کرد و اظهار داشت: در حال حاضر پنج هزار دوز واکسن به استان قزوین تخصیص داده شده است که از این میزان ۴ هزار واکسن تزریق شده است و باقی مانده آن نیز به بیماران خاص تعلق دارد و از خردادماه با تولید انبوه واکسن ایرانی، واکسیانسیون با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

پیمان نامدار با بیان اینکه شب گذشته ۷۰۰ هزار واکسن وارد کشور شده است، افزود: یکی از کارهای خوبی که در این ایام انجام شد، تزریق واکسن کرونا به پاکبان‌ها بود که در استان قزوین نیز انجام شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =