میزان مراجعه به مراکز تشخیص کرونا در فارس بی‌سابقه اعلام شد

شیراز_ایرنا _رییس دانشگاه علوم پزشکی شیراز به افزایش مراجعه به مراکز تشخیص کرونا در استان فارس اشاره کرد و گفت:یکشنبه ۱۵ فروردین بیش از ۲ هزار و ۳۰۰ نفر به مراکز منتخب درمان سرپایی کرونا در استان مراجعه کردند که این آمار از آغاز شیوع کروناویروس تاکنون بی‌سابقه بوده است.

مهرزاد لطفی، دوشنبه در دویست و نود و پنجمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: روز گذشته در استان فارس بیشترین آمار مراجعه به مراکز منتخب، تشخیص و درمان سرپایی کرونا از آغاز شیوع کروناویروس تا کنون ثبت شد که این آمار نشان دهنده بحرانی دوباره است.

وی از مردم خواست تا همچون سال گذشته در بحران کرونا با مجموعه سلامت و دستگاه های اجرایی استان برای مدیریت و کنترل این بیماری، مشارکت و اصول بهداشتی نظیر حفظ فاصله فیزیکی، استفاده مداوم از ماسک، تهویه مناسب در منازل و محل کار را رعایت کنند.

لطفی ضمن بررسی آمار نمونه های انجام شده آزمایش کرونا طی روز گذشته تاکنون در فارس به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت.

اختصاص و افزایش تخت ها و بخش های بیمارستان ها و برنامه ریزی برای حضور سایر استادان، پزشکان، دستیاران و دانشجویان پزشکی در بخش های کووید۱۹ برای خدمت رسانی به مبتلایان نیز از دیگر محورهای این نشست بود.

دیگر معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست به بیان توضیحاتی درباره اقدامات حوزه خود در راستای بسیج ملی مبارزه با کروناویروس در فارس، گزارشی از روند انجام واکسیناسیون، آمار مبتلایان و افراد بستری در مراکز درمانی و بیمارستان های استان و شیوه خدمت رسانی به مبتلایان و مراجعان در بیمارستان های شیراز و شهرستان های استان پرداختند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha