۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۴:۴۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 84284679
۰ نفر

برچسب‌ها

هوای کردستان در هفته جاری پایدار است

سنندج- ایرنا- معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: وضعیت هوای استان تا پایان هفته جاری پایدار است و پدیده خاصی مشاهده نمی‌شود.

علی پناهی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه در شبانه‌روز گذشته دمای هوا در ۱۲ ایستگاه هواشناسی استان زیر صفر و ۱۰ ایستگاه بالای صفر گزارش شد، افزود: ایستگاه‌های سراب شهرک دهگلان و قاملو قروه با دمای منفی هفت درجه سردترین و سلین اورامان با ۲۱ درجه سانتی‌گراد گرمترین نقطه استان بودند.

وی افزود: در این مدت حداقل دمای شهرهای بابارشانی منفی ۶، هزارکانیان منفی چهار، دهگلان، دیواندره، زرینه و موچش منفی سه، سقز، کامیاران و بهارستان منفی ۲، مریوان منفی یک، سنندج و قروه یک و بیجار چهار درجه سانتی گراد بود.

وی افزود: از امروز(دوشنبه) تا پایان هفته جاری وضعیت هوا پایدار بوده و سامانه فعال بارشی در استان مشاهده نمی‌شود.

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی کردستان گفت: از لحاظ دمایی نیز از امروز شاهد روند افزایشی دمای هوا هستیم و به طور میانگین هشت الی ۹ درجه دمای استان افزایش پیدا می‌کند.

اداره کل هواشناسی کردستان دارای ۲۲ ایستگاه هواشناسی شامل ۹ ایستگاه سینوپتیک (هر ساعت یک بار تغییرات هواشناسی در آن اندازه گیری و ثبت می‌شود) و ۱۳ ایستگاه اقلیم‌شناسی، ۷۹ ایستگاه باران‌سنجی و سه ایستگاه جاده‌ای است و این ایستگاه‌ها در طول شبانه روز پارامترهای هواشناسی را اندازه‌گیری و ثبت می‌کنند.

میانگین بارندگی‌های کردستان از آغاز سال زراعی جاری(اول مهر پارسال) تاکنون ۲۷۱ میلی‌متر بوده که نسبت به مدت مشابه آن در سال گذشته(۳۵۴ میلی‌متر) بیش از ۳۰ درصد و در مقایسه با بلندمدت(۳۰ سال قبل) ۱۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =