معاون استاندار فارس: ادارات برای مقابله با موج جدید کرونا آماده باشند

شیراز- ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مقابله با کرونا گفت:همه دستگاه‌های استان آمادگی کامل برای مقابله با موج جدید کرونا را داشته باشند و با دانشگاه‌های علوم پزشکی همکاری‌ کنند.

پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس به نقل از عبدالرضا قاسم پور که در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا صحبت می کرد، افزود:در موج چهارم، محدودیت ها بر اساس طرح جامع و رنگ بندی هر شهر در پنج بخش صنفی، ترددخودرویی آموزش، فرهنگی اجتماعی و اداری اعمال می‌شود.
وی ادامه داد:‌ آماده باش کامل بیمارستان ها و مراکز درمانی برای خدمات رسانی به مردم و رسیدگی و مراقبت از بیماران کرونایی اندیشیده شده و همچنین فرهنگسازی و اطلاع رسانی و کمک های مومنانه نیز همچنان ادامه پیدا می کند.
معاون استاندار فارس از همه ادارات و نهادهای استان خواست برای راه اندازی بیمارستان پشتیبان با دانشگاه علوم پزشکی همکاری کنند.
تشدید نظارت ها در حوزه‌های تحت پوشش و بازارها،مراکز خرید و رستوران ها و بخش های مختلف استان از دیگر موارد مورد تاکید قاسم پور در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا بود.
وی بیان کرد: برخورد قضایی و انتظامی با برپاکنندگان مراسم، مجالس ختم و عروسی و هرگونه تجمع امری ضروری است که همچنان با جدیت باید ادامه پیدا کند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در دو سال گذشته هیچ گونه سفری در ایام نوروز برای مردم امکان پذیر نبوده و طبیعی است که ستاد ملی در جهت حمایت از بخش حمل و نقل و گردشگری مصوبات حمایتی داشته باشد.
وی ادامه داد: استان فارس از استان های بزرگ و مسافرپذیر است و  زمانی که مسافرت به شهرهای زرد و آبی سراسر کشور آزاد اعلام شده  پلیس نمی تواند مانع ورود مسافر به این استان شود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس بیان کرد: ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا  ورود به شیراز را پیش از  نوروز ممنوع اعلام کرده و اطلاع رسانی کردیم  که با مخالفت ستاد ملی مواجه شد.
به گفته قاسم‌پور  در ابتدای نوروز  تنها یک شهرستان قرمز در استان وجود داشت که دید و بازدیدها و دورهمی‌ها، تعداد شهرهای قرمز و نارنجی را افزایش داد.
وی با بیان اینکه برخی دوست دارند مردم همیشه در سختی باشند، عنوان کرد:  نمی‌شود در وضعیت آبی و زرد اصناف را تعطیل کرد چرا که اولویت اول تصمیمات سلامت مردم است اما نمی توان به معیشت و امنیت آنها توجه نکرد و مشکلات و گرفتاری های مردم و اصناف را نیز  باید در نظر گرفت.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت کرونا گفت: آمار که بالا می رود عده ای بدون در نظر گرفتن تلاش ها، طلبکار می‌شوند و منصفانه قضاوت نمی‌کنند.
وی عنوان کرد: به گفته ستاد ملی، فارس با برنامه ترین ستاد مقابله با کرونا را دارد  و برنامه ریزی مناسب چهارده ماه اخیر این استان را در وضعیت بهتر بیماری نسبت به سایر استان ها قرار داده است.
قاسم پور در ادامه افزود:  فراموش نکنیم فارس استانی بزرگ  و پرجمعیت و مسافرپذیر و دارای جمعیت شناور قابل توجه از سایر استان ها است اما به رغم چنین شرایطی آمار پایین تر مرگ و میر در این استان نشان از تلاش ها زحمات و برنامه ریزی های علمی و کارشناسی دارد.
معاون استاندار فارس اظهار کرد: تقدیر نمی‌کنید حداقل تخریب نکنید و ایثارگری ها و فداکاری های کادر درمان و نیروی انتطامی را زیر سوال نبرید.
به گفته قاسم‌پور تقویت فضای همدلی از ابتدا در دستور کار ستاد استانی قرار گرفته و به خاطر حفظ جان مردم تا ریشه کنی کامل کرونا ادامه دارد.
وی از تریبون داران خواست با در نظر گرفتن این موضوع مراعات کنند و در حفظ فضای همدلی استان کوشا باشند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعمال ۳۶۶هزار جریمه و برای خوروهای متخلف و پلمپ ۸۵۶۰واحد صنفی را  نشان از سختگیری و جدی بودن تصمیمات ستاد استانی دانست و تاکید کرد: به رغم همه این سختگیری‌ها  مردم خود باید بیشتر رعایت کنند.
وی اظهار کرد : نوروز امسال نسبت به سال ۹۸  با کاهش ۱۹ درصدی  تردد و کاهش  ۷۸ درصد بازدید از اماکن تاریخی و گردشگری رو به رو بوده ایم.
قاسم پور گفت: بیش از ۹۰درصد اسکان در منازل شخصی،  چادر،  مدارس و مهمان سراهای دولتی انجام می شد که امسال کلا تعطیل بود.
وی افزود: در شرایط فعلی  ورود به شیراز و خروج از این شهر و سایر شهرهای قرمز و نارنجی استان ممنوع است و خودروهای متخلف جریمه می‌شوند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد: مردم فارس در مدت گذشته و همچنین روز ۱۳ فروردین همکاری و همراهی خوبی داشتند و امیدواریم این همراهی ها تداوم داشته باشد تا از موج چهارم نیز با کمترین میزان تلفات عبور کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha