مجوزهای حوزه فرهنگ و هنر کردستان الکترونیکی صادر می‌شود

سنندج- ایرنا- مدیر روابط عمومی اداره کل ارشاد کردستان گفت: همه مراحل و دریافت مجوز های تولید و ساخت آثار حوزه‌های فرهنگ، هنر، رسانه و قرآنی از طریق پنجره واحد خدمات "وفا" به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

ماجد رموزی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تحقق دولت الکترونیک در حوزه فرهنگ و هنر استان با راه‌اندازی سامانه‌‎های الکترونیکی برای دریافت انواع مجوزهای تولید و ساخت آثار و فعالیت‌های فرهنگی، هنری، رسانه‌ای و قرآنی  بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم شده است.

وی افزود: قبل از شروع و شیوع  بیماری کرونا  بیشتر مراحل دریافت و صدور مجوزهای فعالیت و تولید آثار فرهنگی وهنری بصورت الکترونیکی انجام می‌شد اما با آغاز شیوع بیماری استفاده از فضای مجازی و اینترنت برای صدور مجوزها در همه زمینه های فرهنگی وهنری و حمایتی از طریف پنجره واحد خدمات وفا تجمیع و به مراجعین ارائه می شود.

رموزی اضافه کرد: مجوزهای تولید آثار سینمایی و نمایشی و همچنین موسیقایی و موسسات فرهنگی و هنری در فضای الکترونیکی ممکن نبود ولی درحال حاضر همه مجوزهای حوزه فرهنگ وهنر در بستر الکترونیکی با داشتن دستورالعمل ها و راهنماهای نحوه ثبت درخواست و دریافت مجوزها برای عمومی مردم علی الخصوص اهالی فرهنگ، هنر و رسانه و امور قرآنی استان فراهم شده است.

مدیر روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی کردستان در خصوص انواع مجوزهای حوزه فرهنگ وهنر  گفت: پروانه های انواع آموزشگاه‌های سینمایی، موسیقی، نمایش و هنرهای تجسمی، پروانه رسانه‌های چاپی و برخط، چاپ و انتشار کتاب و کانون‌های آگهی و تبلیغات از طریق سامانه‌های مستقر و تجمیع شده در پنجره واحد خدمات وفا ارائه می‌شود.

 رموزی با بیان اینکه بخش دیگری از خدمات الکترونیکی  از طریق سامانه پنجره واحد وفا به آدرس https://sso.farhang.gov.ir/انجام می شود، یادآور شد: پروانه تاسیس چاپخانه، پروانه نمایش آثار سینمایی و غیرسینمایی، ساخت آثار سینمایی، انتشار و اجرای آثار موسیقایی، اجرای نمایش و پروانه موسسات فرهنگی و هنری تک منظوره و چند منظوره از جمله مواردی است که از طریق سامانه‌های الکترونیکی مجوز آنها صادر می‌شود.

وی در خصوص سامانه‌های حمایتی حوزه فرهنگ و هنر گفت: بخشی از حمایت‌های بیمه‌ای و کمک‌های مالی بلاعضو در سال گذشته از طریق صندوق اعتباری هنر و سامانه این صندوق و هنر کارت انجام شد بخشی دیگری هم از این حمایت‌ها شامل صدور گواهی مالکیت فیلم و ثبت آثار ادبی و هنری و همچنین تسهیلات حمایتی از فعالیت‌های فرهنگی و هنری نیز به طور الکترونیکی ثبت درخواست شد.

رموزی اظهار داشت: به منظور راحتی مراجعین علی الخصوص اهالی فرهنگ، هنر و رسانه استان کلیه سامانه های مذکور در یک سامانه به نام پنجره واحد خدمات وفا به آدرس https://sso.farhang.gov.ir/ تجمیع شده و همه این سامانه‌ها دارای راهنمای ثبت نام و ثبت درخواست به طور تصویری و متنی است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =