رژه روز ارتش در مشهد به صورت خودرویی برگزار می‌شود

مشهد- ایرنا- فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال شرق نیروی زمینی ارتش گفت: امسال هم همانند پارسال در روز ارتش رژه یگانهای پیاده برگزار نمی‌شود و رژه به صورت خودرویی و موتوری و در بلوار نماز مشهد انجام خواهد شد.

امیر سرتیپ رضا آذریان روز دوشنبه در نشست هم‌اندیشی برگزاری مراسم بزرگداشت دهه ارتش و سالروز شهادت سپهبد شهید قرنی و صیاد شیرازی در مشهد با اشاره به عناوین ایام گرامیداشت دهه ارتش گفت: "ارتش، صیاد، ولایت مداری"، "ارتش حصار امن ملت"، "ارتش، بصیرت انقلابی و دشمن ستیزی"، "ارتش مردم یاری"، " ارتش خودباوری و خودکفایی" عناوین روزهای اول تا ششم این دهه است که از ۲۱ فروردین آغاز می‌شود.

 وی با بیان این که در روز ۲۱ فروردین و روز شهادت شهید صیاد شیرازی هم باید مراسم گرامیداشت و حماسه‌ای بزرگ در میدان شهدا با همکاری سایر دستگاه‌ها ایجاد شود افزود: برگزاری آیین‌های گرامیداشت سالروز شهادت شهید صیاد شیرازی، دیدار و سرکشی از خانواده معظم شهدای مدافع حرم ارتش، برگزاری نمایشگاه بصیرت انقلابی و دشمن ستیزی، رونمایی از آثار فاخر پژوهشی، تجلیل از پژوهشگران برتر در یگانهای ارتش و تجلیل از سربازان نمونه یگانی از جمله برنامه‎‌های این روزهاست.

 فرمانده قرارگاه شمال شرق ارتش گفت: "ارتش و معنویت" ، ”ارتش، تفکر بسیجی و تقویت بسیج"، "ارتش و بزرگداشت حماسه آفرینی‌های نیروی زمینی"، "ارتش و گرامیداشت خانواده"  "ارتش، تقویت جبهه مقاومت" از دیگر عناوین گرامیداشت دهه ارتش است و تجلیل از فرماندهان و بسیجیان کوی‌های سازمانی، برگزاری مراسم دعا، تجدید بیعت مسوولان و فرماندهان ارتش با آرمانهای امام(ره) و رهبری از جمله برنامه‌ها خواهد بود.

امیر آذریان ادامه داد: "ارتش، ایثار و شهادت، نشان فداکاری"، "ارتش و سپاه، همدلی و اتحاد اقتدار ملی" و "ارتش، شهید قرنی تثبیت انقلاب" از دیگر عناوین روزهایی است که مربوط به ارتش است که در طی این مدت نزدیک به دو هفته برگزار خواهد شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت یاد و نام شهدا اظهار داشت: باید فضا را فضای وصیتنامه و گفته های شهدا قرار دهیم و فرهنگ ایثار و شهادت را به نسل کنونی منتقل کنیم چون نسل جوان به شدت به این هوا نیاز دارند و ما در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت مسوولیت داریم.

 فرمانده قرارگاه شمال شرق ارتش گفت: امنیتی که امروز در کشور داریم به پاس جانفشانی مخلصانه شهداست و ما نیز باید راه شهدا را ادامه دهیم و گفته‌های آنها را مطرح کنیم و این نظام را حفظ نماییم.

شهید صیاد شیرزای ۲۱  فروردین ۱۳۷۸در حالی که با خودروی خود به قصد عزیمت به محل کارش از خانه خارج شده بود مورد هجوم مرد ناشناسی قرار گرفت. به گفته شاهدان مرد تروریست با پوشش لباس رفتگر در حوالی خانه وی به کمین نشسته بود و او را هنگام خروج از خانه به رگبار بست در پی این حادثه سخنگوی گروهک تروریستی منافقین در تماس با خبرگزاری فرانسه در نیکوزیا مسوولیت این جنایت را بر عهده گرفت.

سرلشکر محمد ولی قرنی نیز روز سوم اردیبهشت ۱۳۵۸، توسط یکی از عناصر گروهک تروریستی فرقان به شهادت رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =