۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۲۹
کد خبرنگار: 1424
کد خبر: 84284642
۰ نفر

برچسب‌ها

کمباین داران برای ورود به دهلران گواهی سلامت داشته باشند

ایلام - ایرنا - فرماندار دهلران گفت: کمباین داران با توجه به فصل برداشت محصولات کشاورزی در بدو ورود به شهرستان باید گواهی سلامت ارائه دهند.

به گزارش ایرنا، مجید عسگری روز دوشنبه در نشست کمیته برداشت شهرستان اظهار داشت: با توجه به نزدیکی فصل برداشت محصولات کشاورزی در این شهرستان و ورود کمباین داران نیاز است متولیان نسبت به کنترل ورود کمباین داران از آنها گواهی سلامت و تست کرونا بگیرند و در صورت تایید سلامت آنها مشغول به کار شوند.

وی افزود: ۵۰۰ دستگاه کمباین همزمان با فصل برداشت در شهرستان حضور پیدا می کنند که باید نظارت دقیق بر روند برداشت توسط متولیان لحاظ و از طرفی با توجه به وضعیت قرمز کرونا در شهرستان رعایت پروتکل های بهداشتی نیز رصد شود.

فرماندار دهلران یادآور شد: این تعداد دستگاه کمباین روزانه بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزار لیتر سوخت نیاز دارند که مسوولان باید در زمینه تامین سوخت جهت تسهیل در امر برداشت با آنها همکاری کنند و این امر منوط به داشتن کپسول آتش نشانی توسط کمباین داران است.

عسگری بر ضرورت نظارت بر نرخ نامه ها و مبلغ کرایه حمل گندم تاکید کرد و گفت: سیلو داران نیز دقت کنند که لیست ها را برای پرداخت بصورت روزانه به بانک ها ارائه دهند.

فرماندار دهلران اضافه کرد: خروج گندم از شهرستان بدون داشتن بار نامه ممنوع است و دستگاه های متولی این مهم را به جد در دستور کار داشته باشند.

عسگری بر نظارت دقیق بر تناژها تاکید و خواستار کالیبره کردن باسکول ها شد.

مدیر جهاد کشاورزی دهلران نیز گفت: هفت سیلوی ذخیره گندم با ظرفیت ۲۲۰ هزار تن در شهرستان آماده خرید تضمینی محصول از کشاورزان است.

علی غلامی نرخ تضمینی هر کیلوگرم گندم را ۴۰ هزار ریال عنوان کرد و افزود: پیش بینی می شود از سطح زیر کشت ۷۶ هزار هکتاری گندم شهرستان ۱۵۰ هزار تن محصول تحویل مراکز خرید شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =