قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز تشکیل شد

تهران-ایرنا-قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز در راستای ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم با همکاری سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و سازمان بسیج سازندگی کشور تاسیس شد.

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز با حضور مهراله رخشانی‌مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی مدارس کشور و سعید زهرایی رییس سازمان بسیج سازندگی به ‌منظور انسجام‌بخشی به فعالیت گروه‌های جهادی، هم‌افزایی بین‌بخشی با استفاده از ظرفیت‌های موجود در ساماندهی فضاهای آموزشی مناطق محروم و تحقق رهنمودها و منویات مقام معظم رهبری تشکیل شد.

انجام فعالیت‌های خدمت‌رسانی در حوزه احداث، تعمیر و بازسازی مدارس در مناطق کم برخوردار،  جذب و سازماندهی مشارکت‌های اجتماعی و مدیریت کمک‌های مردمی در برنامه‌های عمرانی و پروژه‌های آموزشی و برگزاری همایش‌ها و پویش های ملی در حوزه مدرسه‌سازی ازجمله موضوعات فعالیت این قرارگاه است.

قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز که با هدف محرومیت‌زدایی و عمران و آبادانی در مناطق کم‌برخوردار کشور، ایجاد بستر مناسب جهت ارتقای همکاری‌ها در رفع مشکلات کمبود فضاها و تجهیزات آموزشی و تقویت زیرساخت‌های مناسب آموزشی، تربیتی و ورزشی در قرارگاه مرکزی واقع در ستاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و ادارات کل استان‌ها با همکاری واحدهای بسیج سازندگی راه‌اندازی شد.

مطابق اساسنامه تشکیل قرارگاه جهادگران مدرسه‌ساز روسای سازمان نوسازی مدارس کشور، سازمان بسیج سازندگی،  جامعه خیرین مدرسه‌ساز کشور و مسئول مرکز مطالعات و هدایت حرکت‌های جهادی به همراه  پنج نفر از نمایندگان گروه‌های جهادی اعضای اصلی هیات امنای قرارگاه هستند.

پیشینه فعالیت‌های جهادی در حوزه مدرسه‌سازی به ویژه در مناطق محروم کشور و همکارهای نیروهای داوطلب جهادگر در هنگام بروز بلایا و سوانح طبیعی درچند سال اخیر بخشی از مشکلات کمبود فضاها و امکانات آموزشی را برطرف نموده‌ است که به پیشنهاد سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و همکاری سازمان بسیج سازندگی این قرارگاه تشکیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =