پایان طرح نوروزی هلال احمر خراسان رضوی با امدادرسانی در ۹۱ حادثه

مشهد- ایرنا- مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از پایان طرح امداد و نجات نوروزی این جمعیت با امدادرسانی در ۹۱ حادثه رخ داده در این استان از ۲۵ اسفند ماه پارسال تا روز ۱۵ فروردین ماه امسال خبر داد.

مجتبی احمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود:۶۳مورد از این حوادث، جاده‌ای و بقیه شامل حوادث شهری، کوهستان و غرق شدگی، توفان و آتش‌سوزی جنگل و مرتع بوده است.

وی ادامه داد: در این حوادث ۱۷۵ نفر مصدوم شدند که ۵۶ مصدوم توسط نیروهای هلال احمر و بقیه توسط اورژانس ۱۱۵ به مراکز درمانی منتقل شدند.

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: ۱۰۶ تیم عملیاتی و ۲۹۸ نیروی امدادگر و نجاتگر، مسوولیت امدادرسانی را در این حوادث بر عهده داشتند.

احمدی با بیان این که طی این مدت ۶ تن بر اثر حوادث یادشده جان خود را از دست دادند افزود:در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی ۳۱ پایگاه بین شهری و ۲ پایگاه در مبادی مرزی دوغارون و فرودگاه مشهد برای پایش سلامت اتباع خارجی و امدادرسانی برپا شده است.

وی ادامه داد: در این راستا ۴۵ دستگاه آمبولانس، ۶۱ دستگاه خودروی نجات و کمک‌دار به همراه یک فروند بالگرد امدادی به کار گرفته شده‌اند.

او بدون ذکر آمار بیشتر گفت: خوشبختانه روند اجرای طرح با مطلوبیت انجام شد و شمار حوادث در مقایسه با مدت مشابه پارسال کاهش داشته است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =