۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۵۹
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 84284615
۰ نفر

برچسب‌ها

البرز پایلوت طرح ملی ارتقای آموزش قرآن آموزگاران ابتدایی شد

کرج- ایرنا- معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: این استان پایلوت طرح ملی ارتقای صلاحیت های حرفه ای آموزش قرآن آموزگاران ابتدایی در کشور شد.

یونس جاوید نسب روز دوشنبه درنشست ستاد هماهنگی اجرایی این طرح به نقش مهم و حساس معلمان در تربیت آینده سازان کشور اشاره کرد و افزود: آموزگاران ابتدایی در انتقال مفاهیم قرآنی و دینی به دانش آموزان نقش موثری دارند.

وی بیان داشت: معلمان و مربیان می توانند با بیان داستان ها و روایات قرآنی دانش آموزان را به فراگیری از این کتاب آسمانی علاقمند کنند.

وی ایجاد انگیزه به فراگیری قرآن در مدارس ابتدایی را از برنامه های آموزگاران در کلاس های درس دوره ابتدایی عنوان کرد و یادآورشد: در این طرح آموزشی به دنبال آموزش کیفی و ترویج فرهنگ قرآنی دربین دانش آموزان و حتی خانواده ها هستیم.

جاوید نسب با بیان این که تربیت قرآنی در روایات اسلامی، تربیت انسان سالم در تمام ابعاد فکری، معنوی و فردی همواره مورد تاکید قرارگرفته است، خاطرنشان کرد: والدین بایستی از دوران بچگی فرزندانشان را با آموزه های قرآنی آشنا و محیط خانه و خانواده را به فضای انس با قرآن تبدیل کنند.

وی تصریح کرد: در صورتی در اجرای طرح های قرآنی موفق خواهیم شد که بتوانیم مفاهیم عمیق قرآنی را از کودکی به درستی به دانش آموزان منتقل کنیم.

معاون آموزش ابتدایی اداره کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: طرح ارتقای صلاحیت های حرفه ای آموزش قرآن که ویژه آموزگاران دوره ابتدایی دارای سابقه ی زیر ۱۵ سال می باشد اجرا می شود.

جاوید نسب اضافه کرد: سه هزار آموزگار البرزی زیر پوشش این طرح ملی قرار می گیرد.

وی عنوان کرد: این طرح به منظور توانمند سازی و توسعه شایستگی های قرآنی آموزگاران دوره ابتدایی برگزار می شود.

دراین نشست سایر اعضا به بیان دیدگاه خود در زمینه اجرای این طرح ملی به ویژه در بستر شبکه شاد با توجه به وضعیت تداوم شیوع ویروس کرونا و دعوت از مربیان و اساتید مجرب آموزش قرآن پرداختند.

استان البرز ۴۷۳ هزار دانش آموز دارد که بیش از نیمی از آن در دوره ابتدایی تحصیل می کنند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =