تلفن همراه و اینترنت روستاهای ۲۰ خانوار استان اردبیل دایر می‌شود

اردبیل _ ایرنا _ مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان امسال از تلفن همراه و اینترنت پرسرعت نسل چهارم بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش ایرنا ، بهروز رزمی روز دوشنبه در نشستی با نماینده مردم شهرستان‌های خلخال وکوثر در مجلس شورای اسلامی اظهارکرد: برای بهره‌مندی جمعیت روستایی از امکانات تلفن همراه و اینترنت پرسرعت تاکنون صدها سامانه و دکل مخابراتی و اینترنتی در مناطق مختلف استان نصب شده است.

او توسعه فیبر نوری و همچنین تکمیل ، تقویت و ارتقای سایت‌های قبلی با هدف افزایش کیفیت تلفن همراه و اینترنت پرسرعت و بهره‌مندی کامل جمعت روستایی از امکانات زیرساخت ارتباطی را از اولویت برنامه های این اداره کل ذکر کرد.

وی با بیان اینکه با توجه به توسعه صنعت گردشگری در خلخال این شهرستان ظرفیت مناسبی برای سرمایه‌گذاری بیشتر در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی را دارد،  افزود: با افزایش پهنای باند استان اردبیل و ورودی شهرستان خلخال موفق به افزایش ۳۰۰ درصدی مشترکین جدید در این شهرستان شدیم.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل به اجرای پروژه‌ها و سامانه‌های تقویت تلفن همراه و اینترنت در مناطق روستایی خلخال اشاره کرد و گفت: برای تکمیل پروژه دولت الکترونیک در سال گذشته ۱۹ دستگاه ای‌تی‌ام روستایی در روستاهای این منطقه راه‌اندازی شد. 

وی با بیان اینکه در سال گذشته ۱۶۰ کیلومتر شبکه فیبر نوری در خلخال برای اتصال روستاهای این شهرستان به شبکه فیبر نوری اجرا شده ، از اجرای پروژه توسعه فیبر نوری به طول ۸۰ کیلومتر در سال جاری خبرداد.

وی گفت: پروژه هوشمندسازی مدارس روستایی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان نیز از جمله پروژه‌های مهم این اداره کل در ایجاد زیرساخت‌های آموزش از راه دور در مدارس برای استفاده در مواقع بحرانی همچون شیوع ویروس کرونا است.

وی اظهارکرد: این پروژه با تجهیز مدارس روستایی به شبکه فیبر نوری اجرا و در این راستا در سال گذشته بیش از ۲ هزار مدرسه تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت قرار گرفتند.

رزمی افزود: اواخر سال گذشته ۱۵ سایت جدید در روستاها و مسیرهای گردشگری تپه علی‌آباد- ماجولان، تازه‌کند گلوزان، کهل، قشلاق دیز، قشلاق گیلوان، گیلوان، دیلم‌آباد، کلی، آل‌هاشم علیا، پروج، تپه جلال‌آباد، یلوجه، هشی، سفیداب و ماجولان ایجاد و ۶ سایت در روستاهای بلوکانلو، برندق، اوجغاز علیا، شال، لنبر و مصطفی‌لو به تکنولوژی‌های نسل سوم و چهارم مجهز شدند که در مجموع ۳۰ روستا با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریال تحت پوشش قرار گرفتند.

سیدغنی نظری ، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست پوشش تلفن همراه و اینترنت پرسرعت ۲۰ روستای خلخال و ۱۰ روستای کوثر را از تعهدات اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل در سال جاری ذکرکرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =