«جوایز انجمن بازیگران آمریکا ۲۰۲۱» برندگان خود را شناخت

تهران- ایرنا- برندگان بیست‌وهفتمین دوره از «جوایز انجمن بازیگران آمریکا» در ۱۳ شاخه اعلام شدند و دادگاه شیکاگو هفت برنده بهترین تیم بازیگری شد.

به گزارش روز دوشنبه گروه فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی ورایتی، انجمن بازیگران آمریکا (Screen Actors Guild Awards) امسال هم به رسم هرسال با اهدای جوایزی از بهترین بازیگران یک سال گذشته در ۱۳ شاخه مختلف تجلیل کرد.

دادگاه شیکاگو هفت با نقش‌آفرینی بازیگرانی چون ساشا بارون کوهن، ادی ردمین، یحیی عبدالمتین دوم، جرمی استرانگ، جوزف گوردون لویت، توماس میدلتیچ، فرانک لانگلا، ویلیام هرت، مایکل کیتون و مارک رایلنس، جایزه بهترین تیم بازیگری بیست‌وهفتمین دوره این جوایز را از آن خود کرد.

جایزه بهترین بازیگر مرد به چادویک بوزمن برای بازی در فیلم بلک باتم ما رینی رسید و ویولا دیویس برای بازی در همین فیلم، برنده جایزه بهترین بازیگر زن شد. همچنین یون یوجونگ برای فیلم میناری و دانیل کالویا برای بازی در یهودا و مسیح سیاه به ترتیب برنده جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل زن و مرد شدند. در شاخه آثار تلویزیونی، جایزه بهترین تیم بازیگری سریال‌های درام به سریال تاج رسید و شیتز کریک جایزه بهترین تیم بازیگری در بین سریال‌های کمدی را برد.

جیسون بیتمن برای بازی در مجموعه تلویزیونی اوزارک عنوان بهترین بازیگر مرد سریال‌های درام را به دست آورد و گیلیان اندرسون از تیم بازیگران سریال تاج بهترین بازیگر زن در شاخه سریال‌های درام شناخته شد. جایزه بهترین بازیگر زن و مرد در سریال‌های کمدی نیز به ترتیب به کاترین اوهارا برای بازی در سریال شیتز کریک و جیسون سودیکیس برای بازی در تد لاسو اهدا شد.

همچنین آنیا تیلور جوی و مارک روفالو برای بازی قابل قبولی که در مینی‌سریال‌های گامبی وزیر و می‌دانم حقیقت دارد از خود ارائه دادند موفق شدند جوایز بهترین بازیگری در شاخه مینی سریال یا فیلم تلویزیونی را از آن خود کنند.

بیست و هفتمین دوره از اهدای این جوایز به دلیل شیوع کرونا کمی متفاوت بود؛ مراسم به جای دو ساعت تنها یک ساعت طول کشید و تمام برنامه از تک‌گویی‌های مجریان گرفته تا سخنرانی برندگان، همگی از قبل ضبط شده بودند.

جوایز انجمن بازیگران فیلم از سال ۱۹۹۵ راه اندازی شده و هر ساله به بهترین‌های سینما و تلویزیون اهدا می‌شود. سال گذشته فیلم انگل (Parasite) محصول کره‌جنوبی با دریافت جایزه بهترین تیم بازیگری سال انجمن بازیگران، به عنوان نخستین فیلم غیرانگلیسی‌زبانی که این جایزه را به دست می‌آورد، تاریخ‌ساز شد. در دیگر شاخه‌ها نیز جایزه بهترین بازیگر مرد برای بازی در فیلم جوکر به واکین فینیکس رسید و برد پیت نیز برای بازی در فیلم روزی روزگاری در هالیوود جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد را دریافت کرد. رنی زلوگر برای فیلم جودی و لارا درن برای فیلم داستان ازدواج نیز به ترتیب برنده بهترین بازیگر نقش اول و مکمل زن شدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =