۱۶ فروردین ۱۴۰۰،‏ ۱۳:۱۶
کد خبرنگار: 1934
کد خبر: 84284552
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

رسانه‌ها سهم بالایی در افزایش مشارکت مردم در انتخابات دارند

همدان - ایرنا - رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان یکی از اولویت های رسانه ها و نشریات به ویژه در ماه های منتهی به انتخابات را امیدآفرینی و بیان خدمات صورت گرفته عنوان کرد و گفت: رسانه‌ها نقش مهمی در مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ۱۴۰۰ دارند.

به گزارش ایرنا؛ «اسدالله ربانی مهر» روز دوشنبه در نشست اعضای کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه تعامل ستاد انتخابات با رسانه ها بسیار مطلوب است اظهار داشت: به منظور پیشگیری از هرگونه تخلف انتخاباتی در حوزه فضای مجازی و رسانه، دوره توجیهی با حضور کارشناسان پلیس فتا برای خبرنگاران برگزار شد.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان، تخریب، توهین و زیر سوال بردن دیگران را از رایج ترین تخلف ها در فضای مجازی دانست و گفت: عده ای در بیرون دنبال مدیریت فضای مجازی هستند بنابراین برای پیشگیری از تخلف در این حوزه، هفته آینده جلسه توجیهی با فعالان فضای مجازی برگزار می شود.

ربانی مهر خواستار جریان سازی برای حضور حداکثری در انتخابات در مصاحبه با چهره های شاخص ، ائمه جمعه، معتمدان و ورزشکاران ملی، اساتید دانشگاه، فعالان سیاسی و احزاب شد.

وی خاطرنشان کرد: برخی با تبلیغات منفی دنبال زیر سوال بردن انتخابات هستند بنابراین انتظار می رود خبرنگاران فعال در رسانه ها مصاحبه هایی در راستای اهمیت حضور در انتخابات دریافت و منعکس کنند.

رییس کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات استان همدان با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه، کلیپ و فیلم کوتاه با موضوع انتخابات در دستور کار است اظهار داشت: به منظور پیشگیری از تجمع افراد به عنوان یکی از عوامل شیوع کرونا شمار صندوق های اخذ رای استان همدان در انتخابات ۱۴۰۰ افزایش یافته است.

ربانی مهر ادامه داد: برگزاری هرگونه تجمع و دورهمی از سوی ستادهای انتخاباتی و حامیان داوطلبان ممنوع بوده و این موضوع در قالب مکاتبه و نامه نگاری اطلاع رسانی شده است.

مدیر کل اسناد و کتابخانه ملی منطقه غرب کشور نیز گفت: این مجموعه با شهرداری همدان به منظور برگزاری نمایشگاه در محل نگارخانه شهرداری و پارک پرواز رایزنی های لازم را انجام داده است.

میثاق گودرزی افزود: همچنین نمایشگاهی با موضوع انتخابات از ۲۲ خرداد به مدت یک هفته در میدان اصلی شهر همدان دایر می شود و برای نمایش تصاویر انتخابات در بیلبوردهای شهری رایزنی های لازم صورت گرفته است.

وی از برگزاری پویش انتخابات توسط اداره کل اسناد و کتابخانه ملی همدان خبرداد و گفت: مصاحبه هایی با مشاهیر و مفاخر به منظور دریافت تاریخ شفاهی انتخابات صورت می گیرد تا از زبان آنها مردم را به مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کنیم.

وی تاکید کرد: معرفی اسناد در رسانه ها و نشریات نیز در دستور کار است و هفته ای یک سند از انتخابات با جزئیات آن در رسانه ها بازتاب داده می شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =